Неділя, 29 листопада

Перед фінальним матчем Кубку України, який відбувся 9 травня у Дніпрі між київським «Динамо» та донецьким «Шахтарем», вболівальники організували марш вулицями міста, протестуючи проти паспортного контролю на вході до стадіону. Не обійшлось і без сутичок із правоохоронцями, внаслідок чого постраждала і вболівальниця. Детальніше про це – у реакціях від Opinion.

Особлива увага користувачів мережі прикута до світлини однієї з вболівальниць, яка, ймовірно, постраждала від рук поліцейських. Таку версію висунув представник ультрас «Динамо» Віталій Шеремета, зазначивши, що дівчині близько 18 років, а саме побиття відбулося на його очах. Цікаво, що правоохоронців вболівальник називає «беркутом». Ну що ж, можливо, теза про фіктивність переатестації іноді дійсно може віднайти відгуки в реальному житті.

Саму світлину оприлюднила на своїй сторінці в мережі Instagram вболівальниця Марічка Клименко. До якихось більш детальних коментарів дівчина не вдавалася, додавши лише лаконічне «отак-от…» Серед коментаторів хтось вітав імовірну постраждалу з бойовим хрещенням, а хтось засуджував дії правоохоронців. Одним словом, типовий розподіл реакції користувачів.

В «історіях» Instagram Марічка Клименко також додала фото, на цей раз натякнувши більш конкретно: вочевидь, поліцейські, за словами дівчини, скористалися дубинками, а через завдані травми довелося звернутись до медиків. Трохи пізніше вболівальниця додала ще одну світлину, зазначивши, що «з нею» все також виявилося не все так добре, як очікувалося. Чи є ця таємниця «вона» ще однією постраждалою, чи рукою Марічки – поки що невідомо.

Для охочих нагнати трохи зради та сказати щось про фейковість акаунту мушу одразу повідомити: сторінка існує з минулого року, а одній із перших «фанатських світлин» рік виповнився ще у березні. Щоправда, обличчя вболівальниці немає на жодній зі світлин. Вболівати за «Динамо» тепер незаконно, чи це принцип ультрас?

Новину про побиття фанатки «беркутом» поширили і на одній із найбільш популярних фанатських сторінок «Динамо», чого не можна сказати про вболівальників «Шахтаря». Вони, напевно, досі святкують перемогу над киянами.

Відомий волонтер Роман Сініцин також вдався до відродження вже майже архаїчного «бєркуту». За словами автора допису, реакцію поліції на порушення громадського порядку зрозуміти можна, однак все одно виникає кілька питань: навіщо бити дівчат та добивати вже затриманих? Ну що ж, пане Романе, якщо вже апелювати до «беркуту», то реальним їхнім представникам, здається, немає різниці, якої статі їхня ціль.

Менш красномовним був журналіст Сергій Костеж, назвавши поліцейську реформу такою, що не відбулася. Колись ми навчимося не казати про загальне через призму окремих випадків, але, вочевидь, не сьогодні.

А ось на сторінці Національної поліції Дніпропетровської області про побиття дівчини жодної інформації немає. Натомість правоохоронці повідомляють про поранення поліцейського, якому за бронежилет невідома особа кинула піротехнічний виріб. Постраждалий отримав опіки лівого передпліччя та шиї. Також прес-служба додає: внаслідок виникнення бійки 20 осіб були доставлені до Дніпровського відділу поліції. А що ж із постраждалою дівчиною? Не вмістилася до поліцейського автомобілю, чи як? Не те, щоб я самозакоханий, але якщо якийсь Степан Коза знаходить цю новину та бачить її активне обговорення, то чому на це не здатна прес-служба поліції? Чи вас тегнути потрібно?

Пізніше у поліції додали: було травмовано 5 співробітників та пошкоджено 3 поліцейські автомобілі. А вболівальників було доставлено не 20, а 27. Які ж професіонали, га, їм автомобілі порозбивали, петарди покидали, а жоден фанат все одно не постраждав. Незрозуміло навіть, смішно чи печально.

Збирав реакції та вболівав за «Чорноморець» Степан Коза

Залишити коментар