Неділя, 29 листопада

Інколи зрада не просто майорить у вашій стрічці новин, але й майстерно маскується у вбранні перемоги. Так сталось і під час нагородження переможців Invictus Games, міжнародних змагань колишніх і чинних військових, які стали особами з інвалідністю. На церемонії ветеран «Азову» Олег Толмачов відмовився потиснути руку Петру Порошенко, хоча й не проігнорував інших учасників нагородження. Чому все не так прозоро, як може здаватися, – у реакціях від Opinion.

Сам начебто «подвиг» українського ветерана активно поширюється зі сторінки Національного корпусу. Однак про сам факт ігнорування рукопотискання головнокомандувача зазначено лише на початку допису, далі йдеться вже про самого Толмачова, який, згідно з опублікованою інформацією, має всі шанси потрапити до української команди на всесвітніх змаганнях «Ігри Нескорених», що відбудуться у Сіднеї. Цікаво, а якщо не тиснути руку, то, може, й нагороду не брати? Чи це різні рівні патріотизму та любові до України? Щось я заплутався.

Але ж не можна робити висновки без думок експертів, чи як там ВВС каже? Ось, наприклад, політичний експерт Олексій Мінаков наголосив, що нічого «крутого» у вчинку ветерана немає, оскільки верховний головнокомандувач залишається ним будь-де, навіть у Африці. Виходить, таким вчинком Толмачов, на думку експерта, порушив кодекс військової честі, а Національний корпус під цей шум вдало піариться, збираючи тисячі репостів та сотні тисяч переглядів. Оце радість для російських журналістів. Сидиш собі, днями вигадуєш сюжети, а тут тобі все на тарілочці приносять.

Свою думку висловив і письменник Дмитро Вовнянко. На його переконання, в демократичній країні виказувати зневагу президенту безпечно, однак небезпечно буде таке робити в країні, про яку мріє більшість представників Нацкорпусу. На додаток Вовнянко зазначив, що «азовець» навряд чи цікавиться, яким чином представники Національного корпусу опинилися на одному заході з «Русскім імперскім двіженієм», яке воює пліч-о-пліч з бойовиками. Хех, цікаві подробиці, але не втомлюсь повторювати: машину зради на Facebook не так просто зупинити, що вже казати про те, аби розвернути її у іншому напрямі.

Однак зі зрадами треба бути все ж обережними, бо можна й заплутатись. Наприклад, як у жарті блогера Бориса Немировського.

Цікаво, але вчинок Толмачова прокоментували навіть представники церкви. Олександр Дедюхін, настоятель Свято-Миколаївського храму м. Полтави, наголосив, що в «адекватного ветерана немає вибору, чи потискати руку верховному головнокомандувачу під час війни». На думку священнослужителя, немає жодного сенсу намагатись якось змінити погляд ветерана. Але ж хіба до істини не може прийти будь-хто і будь-коли? Чи я якось не так читав?

А ось ветеран АТО, письменник та блогер Олексій Петров наголосив, що цю новину «вселенського» масштабу опублікували чи не всі російські видання, а в Україні така «подія» витіснила на другий план інші публікації. Щоправда, не зовсім зрозуміло, хто ж всі ці люди на різних фото та відео, які тиснуть руку головнокомандувача? Інші солдати? Хоча, хіба це вже важливо?

Натомість блогер та волонтер Ярослав Матюшин переконаний, що як альтернатива Толмачов може потиснути руку президенту країни-агресора, адже у всьому має бути своя послідовність. Ну, ви вже зрозуміли, що без перебільшень у наших реаліях не буває.

Юрист Олександр Северин впевнений, що історія з рукопотисканням показує, куди будуть спрямовані основні зусилля ворога, який обламав зуби на фронті, але не змінив мети. Ну, беззубий ворог – це вже як мінімум ворог, який не кусатиме. Тому логічно, що шукатиме інших шляхів.

І наостанок лише кілька скріншотів, які демонструють, скільки різних людей в особі одного Толмачова відмовилися від рукопотискання із президентом України. За словами російських «журналістів», це зробив і доброволець, і «каратель», і «бойовик», і ветеран. Залишу навіть без коментарів.

Збирав реакції та ховався від Нацкорпусу Степан Коза

2 комментария

 1. Воу воу воу.
  Легше люди.
  Це його особиста позиція.
  А вже хто і як її трактує то херня собача.
  Він не зобовязаний тиснути руку людині, навіть якщо то рука президента.
  Ідіотизм.
  Чесне слово.

Залишити коментар