Вівторок, 29 вересня

Служба безпеки України на три роки заборонила в’їзд до України російському відеоблогеру та коміку Данилу Поперечному у зв’язку з антиукраїнською діяльністю. Активісти громадянського руху, які ініціювали заборону, наголошують, що Поперечний підтримував російську політику окупації Криму. Як відреагували на таку новину українські користувачі та хто взагалі такий цей Данило Поперечний – у реакціях від Opinion.

На сторінці громадянського руху «Відсіч» зазначається, що саме завдяки їхньому зверненню Поперечний на три роки позбавлений можливості відвідувати Україну. Згідно з текстом допису, «митець» демонстрував антиукраїнську позицію та підтримував російську політику. Панове, я ні на що не натякаю, але що там з Віталієм Козловським, який святкував 9 Травня під Москвою? Чи це не так цікаво?

Сам Поперечний відреагував на цю новину у коментарях до допису руху «Відсіч». Щоправда, у привітанні він звернувся до якихось «сумасшедших каратєлєй». Хтозна, можливо, хлопець просто не туди записав початок свого нового виступу. Однак Поперечний наголосив: у них (себто, «каратєлєй») немає жодного права забороняти йому в’їзд до країни, де він закінчив середню школу та де живуть його друзі та матір. Не відмовився блогер і від нагоди продемонструвати свої дипломатичні вміння. Але яка різниця, якщо звертається Поперечний до якихось «каратєлєй»?

Пізніше у своєму Твіттері Поперечний додав, що все нормально, а питання вирішується. Цікаво, з ким комік намагається його вирішити? Телефонує на гарячу лінію СБУ?

На подив, думки українських користувачів все ж розділилися. Але почати пропоную з прекрасного: з питання журналістки Олени Добровольської про те, хто взагалі такий Данило Поперечний. Чому я назвав це прекрасним? Бо ми потрохи відриваємося від трендів та контекстів російської сцени і втрачаємо з нею зв’язок. Щоправда, коли її представникам забороняють до нас приїжджати, чомусь невдоволені все ж лишаються.

Ось, наприклад, народний депутат і колишній журналіст Сергій Лещенко. На його думку, співробітники СБУ помилилися, оскільки Поперечний виступає з антипутінською позицією. Але більш вагомим аргументом для нардепа є те, що в Києві живе матір коміка. Аргументація найвищого рівня, звісно, але ж, пане Сергію, ви ж народний обранець не тієї країни, аби так цим перейматися.

Натомість громадський активіст Михайло Свистович переконаний, що галасом довкола Поперечного може відволікатися увага від реальних нещодавніх перемог СБУ. Однак, Свистович доволі різко розкритикував саму творчість Поперечного та додав, що сам Данило робить почергово реверанси як у бік України, так і в бік Росії, аби залишатися добрим для всіх. Свистович пообіцяв надати посилання на реальні фрагменти з демонстрацією Поперечним проросійської та антиукраїнської позиції, а поки запропонував поспостерігати, що «зашквариться» разом із коміком. Сергій Лещенко, на думку автора допису, це вже зробив. Хех, Сергію, бачте, жоден подвиг не залишиться непоміченим.

Прокоментував ситуацію і журналіст Роман Губа. Жодної моралі у своєму дописі він не пропонує, а, скоріш, лише нагадує, що минулі виступи в Україні Поперечний закінчив далеко не найприємнішим жартом про Україну, а тепер на нього «настучали» представники «Відсічі», відкривши можливість виступати у Донецьку та Севастополі. Ну що ж, непоганий кар’єрний зріст. А якщо для Поперечного Крим – це Україна, то, вважайте, жодної заборони частково й немає. Цікаво, а про що б він жартував там?

Редакторка порталу LiRoom Катерина Ятель, навпаки, підтримала Поперечного, зазначивши, що той є чи не найбільш адекватним представником російського Youtube. Також Ятель додала, що є інформація, ніби «Відсіч» дезінформувала користувачів, а Поперечний може все вирішити. Кхм, пані Ятель, але хіба навіть найбільш адекватні з певної категорії люди не залишаються приналежними до тієї ж категорії? Чи я, як завжди, щось плутаю?

А ось телеведучий і медіатренер Андрій Булґаров впевнений, що насправді Поперечний може бути дуже вигідним для кремлівського режиму, оскільки таким чином у Москві формують певний протестний електорат. Але ж водночас українцям нічого не заважає дивитися на Поперечного в інтернеті. Ну що ж ви, пане Андрію, а як же селфі зробити?

Збирав реакції та не розумів, довкола чого взагалі тут галас, Степан Коза

Залишити коментар