Понеділок, 28 вересня

У вівторок, 15 травня, російська влада урочисто відкрила автомобільну частину мосту до окупованого Криму, будівництво споруди розпочалось після анексії півострова. У відкритті взяв участь і сам президент країни-агресора Володимир Путін, приїхавши за кермом вантажного автомобіля. Як відреагували на відкриття мосту українські користувачі – у реакціях від Opinion.

Президент України зазначив, що побудований Росією міст є черговим свідченням нехтування міжнародним правом з боку Кремля, а особливо цинічним у цій «церемонії» є той факт, що відкриття відбулося напередодні чергової річниці депортації кримськотатарського народу сталінським режимом. Петро Порошенко пообіцяв, що Україна і надалі послідовно захищатиме свої позиції, а агресор нестиме повну відповідальність за свої слова. Але за всіма цими заявами окрему увагу варто звернути на майстерний тролінг Порошенка: український президент впевнений, що міст знадобиться окупантам, коли вони будуть терміново покидати наш Крим. Ну що ж, якщо ще поставити перед цим для них платний проїзд, то виглядатиме ще краще.

Прокоментував відкриття мосту і прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Очільник уряду заявив, що готується відповідь, оскільки Україна навчилася захищати свої інтереси, зокрема і в міжнародних судах, а тому досягне справедливості та верховенства закону. Ну, пане Володимире, вас за язика ніхто не тягнув.

Євген Магда, директор Інституту світової політики, наголосив, що міст – це не лише виклик України та поствиборча агітація Путіна, але і виклик Ангелі Меркель, яка скоро приїде в Сочі. А, може, це для неї міст збудували? Як зазвичай перед чиїмсь приїздом фарбують бордюри чи навіть траву.

А ось журналіст і публіцист Сергій Руденко помітив ще один збіг: у той самий день наш президент відкривав фельдшерсько-акушерський пункт. Якийсь складний вийшов жарт, якщо чесно, або ж надто простий.

Менш скептично до відкриття мосту поставився волонтер Андрій Римарук. Автор допису переконаний, що згодом Путін може стати «класним пацаном» навіть для тих, хто мріяв про повернення Криму до складу України, а єдиною надією залишаються санкції. Може, помиляюсь, але нам трохи не по дорозі з цими «класними пацанами» та їхніми шанувальниками. Їм туди, через міст і трошки далі.

Натомість політичний консультант Микола Спірідонов написав, що після повернення Криму Керченський міст може стати в нагоді, мовляв, хоча б якесь поліпшення інфраструктури. Ну, не завжди ж політичні експерти дають нормальні коментарі. Інколи ще жартувати намагаються, всі ми люди.

Айдер Муждабаєв, заступник генерального директора телеканалу ATR, зазначив, що міст насправді є санкцією, яку на Росію наклав сам Путін, адже про жодну важливу міжнародну роль цієї споруди не йдеться. А у разі, якщо з ним щось станеться, то у російських журналістів вже готові шаблони про «українських диверсантів». Як кажуть у народі, чим би дитя не бавилось. Коли приходиш до чужої пісочниці, можна хоч фортецю збудувати, інша річ, що потім тебе за вухо віднесуть додому, а фортеця залишиться власникові піску. Такі справи.

А військовий журналіст і речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко заявив, що Керченський міст є порушенням норм національного та міжнародного права, а також надзвичайно шкодить екосистемі Азовського моря, спричинюючи забруднення значної території України. Водночас перевіряється низка європейських компаній на предмет постачання ними обладнання для незаконного будівництва мосту. Одним словом, у прокуратури купа справ, не будемо їм заважати. І так час на Facebook витрачають.

А це просто залишу наостанок.

Збирав реакції та не розумів, чому Путін не пристебнувся за кермом, Степан Коза

Залишити коментар