Субота, 26 вересня

Український режисер, сценарист і письменник Олег Сенцов, який відбуває у Росії 20-річний тюремний термін за звинуваченням у тероризмі, оголосив про безстрокове голодування. За словами адвоката, Сенцов вимагає звільнення всіх українських політичних в’язнів у Росії. Адвокат також розповів, що політв’язень готувався до проведення голодування близько півтора місяці, відмовившись від продуктових передач, магазину колонії та перейшовши на мінімальну кількість їжі, таким чином готуючи свій організм. Далі – у реакціях від Opinion.

Про те, що Олег Сенцов вирішив оголосити безстрокове голодування, повідомила на своїй сторінці його сестра, Наталя Каплан. За її словами, все це – дуже погано.

Президент України повідомив про продовження боротьби задля звільнення всіх незаконно ув’язнених українців, яких тримають на території окупованого Криму, Донбасу та Росії. Також Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль, аби українські політв’язні якнайшвидше повернулися додому до своїх родин.

Дипломат Дмитро Кулеба назвав вчинок Олега Сенцова актом сили, а не відчаю. А також повідомив, що захист прав і звільнення українських заручників у Росії та на окупованих територіях Криму і Донбасу буде однією з ключових тем міністерського засідання Ради Європи.

Журналіст і колишній політик Євген Лешан оприлюднив доволі скептичний допис, в якому, зокрема, зазначив, що поки українська армія воює з агресором, українські патріоти воюють із представниками нетрадиційної орієнтації, а підприємці роблять бізнес в анексованому Криму. Автор допису пояснив, що не сумнівається у нашій перемозі, однак цікавиться, у кого більше шансів лишитися живими після цієї перемоги.

Політичний аналітик Дмитро Потєхін впевнений, що Олег Сенцов здійснив правильний крок, оскільки в результаті звільнить себе самостійно.

Не обійшлось і без порівнянь. Так, письменниця Роксана Харчук нагадала, яка хвиля обурення піднялася за Надію Савченко, а ось щодо Сенцева, на переконання авторки тексту, – «мовчок». Щоправда, таке порівняння письменниці є дещо несправедливим, оскільки якраз про рішення Олега тепер говорять найбільше.

Ветеран АТО та співак Роман Набожняк пригадав власний досвід, роки Майдану, коли постійно відчувався страх «сісти». Потім, на війні, Роман зрозумів, що не так страшно опинитися за ґратами чи померти, як здатися та нічого не робити. Олег Сенцов, за словами Набожняка, є людиною, яка подолала, можливо, найбільший людський недолік – страх. А тому на це здатен кожен.

Перформерка та хореографиня Лариса Венедіктова підкреслила, що Сенцова вирішив померти під час Чемпіонату світу з футболу, який відбуватиметься в Росії, аби спровокувати міжнародний резонанс. Однак, на думку Венедіктової, цей резонанс буде у вигляді «напівглибокої стурбованості, сумульки і плачульки».

Олександр Красовицький, генеральний директор видавництва «Фоліо», зізнався, що дуже боїться за життя Олега, а водночас ще й розуміє, що українські лідери змушені будуть найближчим часом жити з іменем Сенцова на вустах. Красовицький наголосив, що Сенцов там за нашу свободу й за наше європейське майбутнє та вирішив зробити те, що не зробили жодні заяви чи санкції.

Лікар-психіатр і радянський політичний в’язень Семен Глузман переконаний, що Сенцовим керують емоції, оскільки він прагне справедливості, хоча, можливо, і не розраховує на перемогу. Однак, за словами Глузмана, тепер Сенцов перебуває у більш критичній ситуації, аніж були в’язні радянської влади, оскільки про його протест знає весь цивілізований світ, а тому є надія на зовнішню підтримку. Однак найгірше, що світ живе не емоційним, а раціональним.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар