Середа, 30 вересня

Пам’ятаєте історію із сукнею, коли всі фактично розділилися на два табори, намагаючись зрозуміти, якого ж вона кольору насправді? Минуло чимало часу, і тепер мережа буквально переповнена сперечаннями про ім’я, яке вимовляє чоловічий голос на записі. Yanny чи Laurel? Що чують українські та закордонні користувачі інтернету – у реакціях від Opinion.

Для початку пропоную самостійно прослухати запис, аби не бути упередженим через чиюсь думку. Тим паче, що весь скепсис та серйозність можна лишити для інших рубрик, цього разу реакція буде доброю та трохи смішною.

Одними з перших запис опублікували на сторінці «Телебачення Торонто». Редакція нібито поділилася навпіл та не могла вирішити, яке ім’я звучить у цьому аудіофайлі. Майкл Щур міг би отримати статуетку за найкращу піар-акцію сторінки у мережі, але я обіцяв бути добрим, тому жодних наших традиційних нагород.

 

Про неможливість одностайного сприйняття невідомого імені повідомив і блогер Іван Оберемко. В його офісі думки розділилися між «Лорел» та «Єней». Останній варіант радше нагадує моторного парубка Енея, аніж «Янні».

А хоча б трохи прояснити ситуацію спробував звукооператор Володимир Злацький. За його словами, все залежить від пристрою, на якому ви прослуховуєте цей файл. Ну, не сказав би. Я двічі почув, як хтось звертається до Янні, хоча до цього був переконаний, що її звати Лорел. Ото не пощастило чоловікові, якщо він звертався до жінки у голосовому повідомленні. Шанси 50 на 50, як кажуть.

Дискусію цей запис викликав і в родині поета Богдана-Олега Горобчука. Може, колись на зміну шаблону про «перевірка у сімейному житті – це поклеїти разом шпалери» прийде «дійти до одностайного рішення щодо імені із запису».

А далі, як це буває дуже часто у наших стрічках, всі намагались якось пожартувати чи висміяти цю ситуацію. Загалом, правильно, бо що з того, що ти напишеш, скажімо «Янні»? Так просто лайк вже не заробити. До речі, напишіть у коментарі, яке ім’я почули ви. Ставити лайк та підписуватись не треба, бо наш програміст того не знатиме, як зробити.

Але не треба думати, що питанням імені якоїсь жінки занепокоєні лише українці. Насправді цю тему обговорює нині чи не весь світ. Ось, наприклад, актор Девід Шнайдер запропонував власну версію гри «Янні» проти «Лорел». Не без соціального контексту, звісно.

Натомість журналістка Касі Макдоннелл була більш лаконічною та навіть дещо різкою.

Окремої уваги заслуговує твіттер відомого письменника Стівена Кінга. Чуючи почергово різні імена, улюблений автор чималої кількості читачів пожартував, що насправді голос звертається до… Трампа.

У Білому домі ж взагалі вирішили відзняти ціле відео. Доволі прогнозовано, але американський президент вирішив виділитися з-поміж усіх.

Відповів на це прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу, зазначивши, що у них чують «Єрусалим».

Збирав реакції та чув лише «Лорел» Степан Коза

1 комментарий

Залишити коментар