Неділя, 27 вересня

У Києві 19 травня відбулася I Всевелика рада козацтв України, на якій народний депутат кількох скликань та правозахисник Юрій Кармазін став гетьманом козацтва всієї України. Таким чином новообраний гетьман «посунув» свого попередника, екс-президента України Віктора Ющенка. Як відреагували на таке обрання в мережі – у реакціях від Opinion.

Сам Юрій Кармазін повідомив про власне призначення на своїй публічній сторінці. Вочевидь, характерним для гетьманів є писати про себе у третій особі. За словами героя обговорень, на з’їзді були присутні понад 260 делегатів від козацтва з усіх областей нашої країни, а також представники козацтва Німеччини, Словенії та Болгарії. Розкидало козаків по світу, нічого не скажеш.

Куди красномовнішими за текст гетьмана стали світлини з церемонії обрання. Обережно, якоїсь миті можна не зрозуміти чималу кількість медалей та нагород, але все нормально, ви не одні такі. Степан Коза також нічого не розуміє.

Політичний експерт Олексій Мінаков переконаний, що «гетьман» Кармазін обрав найгірший та найбільш ганебний варіант завершення політичної кар’єри. Експерт також нагадав, що у 2012 році кандидатуру Кармазіна зняли з виборів через махінації. Ну що ж, сподіваємось, що хоч булаву цей персонаж тримає справедливо. Цей, буде у кого нагода, розкажіть чоловікові, яке століття зараз надворі. Бо все може бути.

Звісно, така новина не могла не спровокувати чималу кількість жартів. З поваги до вашого часу та неблизьких вихідних усі подібні дописи транслювати я не буду, однак деякі все ж покажу. Ось, наприклад, блогер Артем Мадлер припустив, що Кармазін може мати готовий план із захоплення галактики, залишилось зібрати ще чотири булави. Ну що ж, там же були представники з Німеччини, Болгарії… З кожного по булаві, Кармазіну – галактика.

А ось журналіст і екс-політик Євген Лешан жартома зазначив, що кандидатура Кармазіна не така вже й погана, бо замість нього цілком могли обрати гетьманом… пилосос. Кхм, і правду ж каже Лешан, на цьому «кандидаті» кашкет сидів би гірше. Але гумор специфічний, ані додати, ані відняти.

Не менш скептично поставився до новини і волонтер та громадський активіст Назар Приходько. За його словами, Кармазін всіх нас переграв і став гетьманом тоді, поки ми міркуємо, хто ж буде наступним президентом. Так на те він і гетьман, такий ось раптовий та неочікуваний удар. Добре хоч фоточки оприлюднив, а то гадали б собі, що там і як було.

Більш серйозно спробував прокоментувати гетьманство Кармазіна політичний аналітик Дмитро Потєхін. Щоправда, у своєму баченні автор допису фактично пропонує гетьману… скажімо, пожертвувати собою. Одним словом, почали за народження, закінчили, як завжди.

А ветеран АТО та волонтер Андрій Хоманчук назвав церемонію обрання гетьмана… фестивалем косплею. Тоді, виходить, що Кармазін мав найкращий костюм, а все інше потрохи стає на свої місця. Чому реальність не така проста?

Журналіст Мілан Леліч нагадав, що Юрій Кармазін завжди був… оригінальною персоною. Щось коментувати тут було б зайвим, тому раджу принаймні цей скріншот прочитати повністю, бо це якнайкраще може проілюструвати постать нашого нового гетьмана.

Найбільш емоційним коментатором виявився блогер Антон Ходза. За його словами, варто подивитися на склад цих «лицарів сучасності» та «аматорів шаблі та люльки»: серед них колишній міліціонер, прокурори, радянські військові та навіть пожежники, які зареєстрували купу громадських організацій, привласнивши собі історичну назву. Емоції емоціями, але раціональне щось у цьому все ж є.

Збирав реакції та гострив шаблю Степан Коза

4 комментария

  1. і де ви бачили козака в совковій формі на горщик само не злізе а тудиж голою жопою на їжака інтересно булоб подивитись

Залишити коментар