Неділя, 29 листопада

Безтерміновий хіт-парад зрад в ефірі нашого порталу продовжується. Цього разу обурення в мережі викликала реклама російської компанії «Газпром» на банерах посеред території для футбольних вболівальників на Хрещатику. Повідомляється, що зраду вже встигли ліквідувати, але Facebook продовжує говорити про це й досі. Що саме – у реакціях від Opinion.

Про усунення зради повідомив на своїй сторінці радник заступника голови Київської міської державної адміністрації, головний представник КМДА з питань проведення фіналів Ліги чемпіонів УЄФА у місті Києві Андрій Мирошніченко. За його словами, вже друкується нове оформлення, яким замінять демонтоване. Кхм, пане Андрію, то хай роздивляються нові банери більш детально, а то ж одного разу слона ви вже не помітили.

Політичний експерт Олексій Мінаков перерахував три причини, чому з рекламою російської компанії не можна змиритися. Зокрема, йдеться про спонсорування російської агресії на Донбасі, ручну компанію самого Путіна та участь у гібридній війні. Словом, повний букет, що не фіалка, то троянда.

А ось блогер Всеволод Дорошенко чомусь взагалі почав панікувати та кричати, що ця країна не має права називатися демократичною. Так, зупиняємось, повільно дихаємо, ручки підняли, опустили, уявили собі зразкову демократію та пішли займатись іншими зрадами.

Євген Магда, директор Інституту світової політики, звернувся до знавців із питанням, яка саме партія має давати коментар щодо реклами компанії «Газпром». Пане Євгене, мені здається, тут стільки коментарів, що краще вимагати якихось справ. Це й загалом тактика непогана. А то ж ми всі у Facebook воїни та активісти.

Натомість дипломат Олег Бєлоколос не без сарказму написав, що обурення рекламним банерам «Газпрому» виглядає доволі дивним на тлі діяльності «Россотруднічєства» та продовження торгівлі з агресором. Сарказм на трієчку, думка на «відмінно».

А блогер Іван Оберемко взагалі запитав, що буде з тим, хто «випадковим ножем» зріже рекламу компанії «Газпром»? Ну, як що, випадковий патруль випадково затримає і довезе до випадкового відділку. А далі багато чого випадкового, самі ж знаєте.

Політолог Петро Олещук лаконічно зазначив, що організувати фінал, а в останній момент «дізнатися», що спонсором є «Газпром» – це так по-нашому. Ну таке, я, звісно, не експерт, але спонсорів же не Україна обирала. Це хтось звідти, із закордону, досі не розуміє, who is who.

Разом з тим Олещук перерахував і «переваги» фіналу Ліги чемпіонів в Україні. Зазвичай у наших реакціях політологи зради так активно не розганяють, але ж шляхи Facebook несповідимі.

Журналіст Олексій Братущак якраз нагадав, що «Газпром» є спонсором Ліги чемпіонів ще з далекого (як швидко летить час) 2012 року, і два роки тому, коли Київ визначали як місце проведення фіналу-2018, всі чудово розуміли, що логотип російської компанії буде всюди. «Цинічна реальність», – каже автор допису. «Повністю згоден», – відповідає йому Степан Коза.

Але все могло бути значно гірше. Ось, наприклад, блогер Антон Ходза зазначив, що спонсором УЄФА могла бути… Шкода, що ми всі такі культурні, тут не напишеш, на скріншоті замажеш. Але ж ви все зрозумієте, тільки нікому не кажіть.

Збирав реакції та мріяв про вихідні Степан Коза

1 комментарий

  1. Що можна сказати на рахунок даної ситуації, влада настільки загралась, що навіть забула переглядати про кого вони розміщюють рекламу національної компанії країни агресора. На мою думку мав би хтось понести відповідальність.

Залишити коментар