Понеділок, 28 вересня

Останні реакції на спортивну тему здебільшого стосувалися здобутків наших спортсменів. Однак цього разу мова піде далеко не про перемогу. Департамент захисту економіки Нацполіції разом із Генпрокуратурою та Федерацією футболу України виявили діяльність п’яти злочинних груп, які організовували договірні матчі. Серед підозрюваних – гравці, президенти клубів, арбітри та тренери. Правоохоронці зафіксували 57 епізодів злочинів, загалом у розслідуванні фігурує близько 320 осіб. Деталі – у реакціях від Opinion.

Про підсумки спецоперації на своїй сторінці відзвітував міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. За його словами, правоохоронці слідкували за злочинними групами більше двох років. У ході розслідування стало відомо, що за потрібний результат, себто перемогу або нічию, могли сплачувати від 30 до 100 тис. грн. Вочевидь, купівля результатів робилася не для підвищення рейтингів клубу, оскільки підозрювані, знаючи, хто переможе, робили ставки у закордонних букмекерських конторах. Такий «бізнес» міг приносити його організаторам до 5 млн доларів щорічно. Хм. Якісь вони непослідовні, за такі гроші можна було б купити ще кілька середнячків невідомої нікому ліги та збільшувати прибуток. Ну що ж, думаю, в організаторів таких схем буде час та навіть місце, аби про це подумати.

Аваков також додав, що це перший випадок, коли до відповідальності притягуються не лише гравці футбольних клубів, але й самі організатори договірних матчів. Приурочив цю операцію міністр цілком очікувано до проведення у Києві фіналу Ліги чемпіонів. Ви цей, як там його, фінали частіше в нас робіть. І на квартирах заробляємо, і «Газпром» ліквідуємо, ще й від корупції у футболі звільняємось.

Трохи більше деталей можна дізнатися з відео, яке додав до свого допису міністр внутрішніх справ.

Ось так приблизно виглядає карта України з усіма фігурантами договірних матчів. Співчуваю, якщо ви раптом побачили серед них свій улюблений клуб. Я свій, наприклад, не помітив. Хоча й складно було б затягнути сюди британську команду.

Доволі швидко відреагував на допис Авакова міністр молоді та спорту Ігор Жданов, який, зрозуміло, подякував правоохоронцям та міністрові, наголосивши, що перемагати на змаганнях потрібно чесно. Пане Ігоре, будуть коментарі цікавіше, то обов’язково пишіть.

На сторінці Української Прем’єр-ліги повідомили про намір співпрацювати з правоохоронними органами та ФФУ в розслідуванні можливих договірних матчів. Кхм. Ну, було б дивно, якби з такою увагою журналістів і громадськості хтось не подякував Авакову чи не заявив про підтримку. Але і це також важливо.

Однак відеозапис від Авакова викликав чимало питань від відомого спортивного журналіста Артема Франкова. Вочевидь, десь у МВС мають задуматись, аби у процесі створення подібних записів залучати до роботи експертів із конкретної теми. Інакше як пояснити правоохоронцям, що якщо футболіст не стрибає, то не факт, що йому за це заплатили. Інколи він просто дерев’яний сам по собі.

Екс-доброволець Олександр Ружанський назвав події «контраверсійною антикорупційною веселухою». Аргумент такий: головний антикорупційний прокурор країни є віце-президентом ФФУ та нібито не знає, на яке шахрайство перетворився вітчизняний футбол. Але ж зате яка драма виходить, скільки нових сюжетних ліній і кульмінацій можна понавигадувати!

Олег Комуняр, віце-президент Федерації футболу Криму, наголосив, що договірні матчі є одним із найбільш бридких проявів у нашому футболі. Складно не погодитися, пане Олеже. Другий такий прояв, як на мене, – це коли вони так грають, що тобі самому хочеться заплатити. Ну, аби матч закінчили вже зараз.

І, звісно, без нотки радощів та жартів також не обійшлося. Із задоволенням пропоную вашій увазі допис журналіста Євгена Герасимчука. На цьому й завершимо, бо знаєте, як буває: розійдешся, почнеш писати, а поки допишеш – вже й усі події закінчилися, нові зради розігнали, міст обвалився. Та й таке.

Збирав реакції та вболівав за «Манчестер Юнайтед» Степан Коза

Залишити коментар