Вівторок, 24 листопада

Цієї ночі в Одесі невідомі скоїли напад на громадського активіста та колишнього очільника одеського осередку «Правого сектора» Сергія Стерненка. Внаслідок сутички активіст отримав поранення, а один із нападників помер на місці подій від ножового поранення, завданого активістом. Це вже третій замах на Сергія Стерненка за останні кілька місяців. Детальніше – у реакціях від Opinion

Про події в Одесі стало відомо завдяки прямій трансляції зі сторінки Сергія Стерненка. Громадський активіст вийшов в ефір одразу після нападу, один із нападників помер фактично на очах у кількох тисяч глядачів мережі. Відеозапис було видалено, вочевидь, адміністрацією Facebook. Разом із Сергієм на місці подій була його дівчина, журналістка Наталя Усатенко. Уночі вона повідомила, що Сергій знаходиться в операційній. За її словами, Стерненко просив надати йому державну охорону після попереднього замаху, однак у такому клопотанні активісту відмовили. Також Устатенко запропонувала вийти на акцію під управління поліції, аби продемонструвати правоохоронцям, що громадськість активно слідкуватиме за ходом цієї справи.

Радник начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області Руслан Форостяк написав, що особу загиблого було встановлено, а про саму подію та мотиви буде повідомлено пізніше.

Нові подробиці стали відомі зі сторінки поліції Одеської області. Прес-служба повідомила, що станом на 9-ту ранку 25 травня цю подію кваліфікували за кількома статтями: умисне тілесне ушкодження середньої тяжкості, замах на вбивство та умисне вбивство. Триває слідство.

Журналістка Олена Добровольська зізналася, що рада тому факту, що Сергій Стерненко мав при собі ніж, та додала, що перед тим як іти на злочин, все ж варто думати, «раптом це твої кишки лежатимуть на асфальті».

Відомий художник і директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд пояснив, що йому шкода померлого нападника, однак підкреслив, що Стерненко захищав своє життя. Варто додати, що мова може бути про захист двох життів, оскільки разом із активістом була його дівчина, Наталя Усатенко.

Блогер Сергій Наумович опублікував доволі розлогий допис, у якому припустив, що через ці події в Україні можливий доволі гучний скандал. Також Наумович нагадав про відмову у проханні Сергія виділити йому державну охорону, а також той факт, що державну охорону змогла отримати колишня «регіоналка» Олена Бондаренко начебто через погрози у коментарях до її дописів.

Паралель між необхідністю надання державної охорони Сергію Стерненку та Олені Бондаренко провів і блогер Сергій Іванов. На його переконання, нещодавні події підтвердили, що громадський активіст набагато більше потребує охорони, аніж екс-регіоналка.

Народний депутат Андрій Лозовий назвав напад на Сергія Стерненка явищем негативним, а ось смерть нападника – добрим. Також народний обранець заявив про готовність взяти громадського активіста на поруки.

Журналіст Денис Бігус звернув увагу на те, що за 17 хвилин прямої трансляції поліція так і не приїхала. Також, з точки зору журналіста, в Україні необхідно прийняти нормальний закон про самооборону, оскільки чинний передбачає два варіанти: або померти, або сісти за ґрати.

Письменниця Олена Герасим’юк переконана, що самооборона та смерть нападника мають бути розслідувані, і це може означати, що Сергія Стерненка судитимуть за перевищення мір самооборони. Громадськість тоді ж матиме вибір: або дивитися на те, як Сергія судять за можливість залишитися живим, або змінювати межі мір самооборони та узаконювати щось більше. Варто додати, що, навіть узаконивши інші межі самооборони, закон не матиме зворотної сили.

Семен Кабакаєв, координатор групи «Стоп Террор», повідомив, що з цієї ситуації є лише два виходи: Сергій Стерненко має покинути Одесу, або ж поліція все ж зможе надати активісту державну охорону.

Роман Кулик, військовослужбовець і громадський активіст, навів короткий опис подій, які було зафіксовано у прямому ефірі, та висловив сподівання, що із Сергієм все буде добре як у медичному, так і в юридичному сенсі.

Громадський діяч і політик Ігор Луценко прокоментував ситуацію максимально лаконічно, зазначивши, що Сергій Стерненко – молодець.

Федір Сердюк, засновник компанії FAST та сертифікований інструктор із першої допомоги та допомоги пораненим у тактичних умовах, назвав події унікальним кейсом, оскільки онлайн-очевидці подій мали нагоду прослідкувати всю картину, від перших секунд до евакуації постраждалого швидкою. Спеціаліст поділився своїми думками щодо дій лікарів, які приїхали на місце подій. На переконання Сердюка, вони взагалі не надали допомогу нападнику, який на момент приїзду карети швидкої ще був живим, а також поводили себе непрофесійно, витрачаючи час не за призначенням.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар