Четвер, 1 жовтня

Президент України відкрив залізничний Бескидський тунель, який є одним із ключових та найбільших інфраструктурних об’єктів вітчизняної залізниці, збудованих за роки незалежності. За допомогою нового тунелю Україна та Європейський Союз отримали нове залізничне сполучення. Нагадаємо, будівництво тунелю розпочали ще 29 жовтня 2013 року. Детальніше – у реакціях від Opinion.

За словами Петра Порошенка, Бескидський тунель став частиною міжнародного транспортного коридору, який прямує територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України та далі на схід. Сам тунель президент назвав символом масштабного оновлення країни та переходу до вдалого розвитку. Шкода, щоправда, що в мережі ця новина куди менш популярна, ніж президентство Іво Бобула. Але це теж певний символ. Кхм, продовжимо.

Найбільш грандіозним інфраструктурним проектом назвав міст і в. о. голови правління компанії «Укрзалізниця» Євген Кравцов. Ну, знаєте, можна було б трошки і постаратись, щось нове написати. Якось там про Керченський міст підколити чи щось подібне. Вчити ще й вчити.

Але порівняння з вибудованим країною-агресором мостом, виявилось, відшукати не так вже й складно. Ось, політичний консультант і екс-нардеп Віктор Уколов зазначив, що поки в окупованому Криму зробили міст на Схід, у нову Російську імперію Путіна, на вільній території України пробили тунель на Захід, до Євросоюзу. Ну, пане Вікторе, хто на що вчився.

Однак, за словами Віктора Уколова, не обійшлось і без тих, хто вже спробував відшукати зраду в цій новині. Щоправда, зрадофіли довго не прожили, опинившись у «бані». Натомість політичний експерт розповів про мрію: сучасний автобан від самого Львова і до Чопу. Щось мені це нагадало одну жіночку, в якої теж була мрія. Щось там про сильну й незалежну Україну. І так по десять разів на день, на кожному каналі.

Трохи більше інформації про новий тунель опублікувала на своїй сторінці політична експертка Світлана Кушнір. За її інформацією, будівництво обійшлось Україні в 2,2 млрд грн. Хотів був порахувати, скільки б це коштував один міліметр, враховуючи, що загальна довжина складає 1764,5 м, але у мене на калькуляторі стільки нуликів не вміщується…

А якщо дуже уважно дивитися відео, опубліковане Петром Порошенком, виходить, що помітити можна не лише зради та перемоги, чи, наприклад, світло в кінці тунелю…

Ну і наостанок для вас короткий майстер-клас про те, як треба готуватися до відкриття Бескидського тунелю та подібних штуковин.

Збирав реакції та речі до Європи Степан Коза

Залишити коментар