П'ятниця, 25 вересня

Унаслідок обстрілу бойовиків у селищі Залізне, що неподалік Торецька, загинула 15-річна Дарина Каземірова. Повідомляється, що снаряд був випущений із позицій бойовиків та розірвався в трьох метрах від дівчинки. Детальніше – у реакціях від Opinion.

Одним із перших новину про загибель 15-річної дівчинки повідомив очільник Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський. За його словами, загибла була ученицею 9-го класу та зовсім нещодавно відсвяткувала свій день народження.

Перший заступник глави Нацполіції України В’ячеслав Аброськін підкреслив, що неповнолітня дівчинка загинула саме в ході обстрілів бойовиками мирного населеного пункту.

Підтвердили інформацію і на сторінці Головного управління Національної поліції в Донецькій області. Згідно з опублікованою інформацією, снаряд розірвався в трьох метрах від дівчинки і не залишив жодного шансу вижити. Розпочато кримінальне провадження.

Журналіст і головний редактор інтернет-порталу «Цензор.Нет» Юрій Бутусов наголосив, що варто почитати сторінку загиблої школярки на Facebook, адже стане зрозумілим, що вона була справжньою українкою, яка відкривала для себе світ, їздила в Карпати, дружила з однокласниками та дуже любила свою маму. Також Бутусов наголосив, що таке ніколи не вдасться пробачити.

Журналіст і волонтер Мирослав Гай лише констатував, що у разі, якщо зустріне росіянина з пропозицією обійнятися, просто задушить його.

Користувач Леонід Макаров повідомив, що загибла Дарина Каземірова було його ученицею. Відсвяткувавши свій 15-й день народження, вона отримала у подарунок телефон, про який довго мріяла, та готувалася до складання іспитів після 9-го класу.

Блогер і волонтер Назар Приходько заявив, що «окупантам ніколи не настане прощення, ніколи й ніхто не забуде цей нелюдський вчинок» та не зможе зарадити горю батьків загиблої 15-річної дівчинки.

Михайло Савчин, професор Ужгородського національного університету, переконаний, що під час міжнародного суду над діячами країни-агресора має також бути розглянуто й епізод із Дариною Каземіровою. Також автор допису додав автопортрет загиблої.

Журналіст Сергій Костеж написав, що якщо ще хтось запитає «чому ви українці не любите росіян» чи «що вони вам зробили», варто просто розповісти про загиблу 15-річну школярку.

Айдер Муждабаєв, заступник генерального директора телеканалу ATR, назвав вбивцями не лише росіян, але й тих, хто дає зброю, хто стріляє та навіть тих, хто залишається байдужим до цієї війни, обираючи для себе комфортне мовчання.

А ось історик та публіцист Вахтанг Кіпіані звернув увагу на сюжет ТСН, у якому мама загиблої дівчинки впевнено заявляє, що стріляли… українські військові. На думку Кіпіані, подібне потрібно вирізати з ефіру, адже це є не цензурою, а гігієною та елементом національної безпеки.

Натомість журналіст і колишній політик Євген Лешан поцікавився, чи публікували б користувачі так само активно портрети загиблої, якби на місці 15-річної красуні опинилася «товста 50-річна тітка з неприємною зовнішністю».

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар