Неділя, 27 вересня

Журналіст Аркадій Бабченко, якого вчора начебто застрелили у під’їзді власного будинку, виявився живим. Він взяв участь у спеціальній операції СБУ щодо затримання терористів. Вражаюча новина стала відомою під час брифінгу голови СБУ Василя Грицака, коли той зазначив, що не висловлюватиме співчуття родині загиблого, оскільки насправді журналіст живий. «Вбивцю» було затримано, ним виявився громадянин України, який виконував замовлення російських спецслужб. Деталі – у реакціях від Opinion.

Повний відеозапис брифінгу, де Аркадій Бабченко виходить до аудиторії, наводимо нижче. Сам момент викриття спецоперації можна дивитися приблизно з 8 хвилини 30 секунд.

Підтвердили новину і на офіційній сторінці Служби безпеки України на Facebook, додавши слова Василя Грицака, в яких той вітає журналіста з третім днем народження. Операція СБУ завершилась успішно.

Дещо детальніше описав ситуацію народний депутат і екс-радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. За його словами, правоохоронці змогли затримати кілера, який отримав замовлення на вбивство Аркадія, а також організаторів замаху. Про те, що Бабченко насправді живий, із логічних причин знало дуже мало людей. Фотороботи підозрюваних і світлини з начебто тілом журналіста також виявилися фейковими та були частиною складної операції.

Також Геращенко додав, що ця операція стала прикладом ефективної співпраці між СБУ та Національною поліцією. Унікальним є той факт, що не було жодного витоку інформації.

Більшість коментарів користувачів мережі були дуже емоційними та лаконічними: всі раділи тому, що російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий, а також позитивно оцінювали результати роботи СБУ.

Журналіст Богдан Буткевич назвав події останньої доби сюром і вибачився перед СБУ за зневіру, пообіцявши сказати про це в усіх своїх ефірах.

Письменник і журналіст Максим Бутченко підкреслив, що на цьому інсценуванні «впіймалося» чимало людей, зокрема російські депутати, правозахисники та журналісти.

Блогер Борис Немировський високо оцінив результати роботи СБУ та додав, що відтепер всі, хто критикуватимуть Службу безпеки та висказуватимуть зневіру, виглядатимуть просто жалюгідними.

Політичний консультант і екс-нардеп Віктор Уколов розповів, що про замовлення на вбивство Бабченка стало відомо два місяці тому, замовники заплатили 40 000 доларів кілеру. Окремо Уколов висловив своє презирство тим, хто намагався перекласти свою провину за вбивство Бабченка з російських спецслужб на українську владу.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар