Четвер, 1 жовтня

Тут навіть вступне слово написати складно. Річ ось у чому, колишня регіоналка та міністр юстиції часів правління Віктора Януковича Олена Лукаш на своїй сторінці опублікувала жалісливий допис про бабусь, які стояли в одному з магазинів та замість того, аби купити поїсти… вдихали аромат надто дорогої та недоступної випічки. Зрозуміло, що такий майстерний текст не зміг залишитися поза нашою увагою. Далі – у реакціях від Opinion.

Пані Лукаш, напевно, могла б стати навіть відносно популярною авторкою для якихось російських журналів із розповідями про драматичні історії. Ви тільки вчитайтесь: «Сьогодні ввечері вони увімкнуть телевізор, почують щоденні заяви про чергові успіхи в економіці (…), а зранку знову підуть до магазину, аби купити кілька картоплин та сардельку й почути запах недоступної випічки». Боже, моє серце обливається кров’ю, до чого ж країну довели, іроди, що ж це коїться. Більше жодної булочки, жодної випічки. Жартую, звісно. Як же ви, пані Лукаш, втримались, аби не скупити для цих бабусь усю випічку міста?

Коментарі до допису варті окремої уваги, там є з чого посміятися, але трохи нижче я підготував невеличку добірку більш цікавих текстів. Тому тут пробіжимося поверхнево. Так, юрист Масі Найєм запропонував Лукаш прочитати власний текст очима опозиції 2012 року. Пропозиція класна, але ж генії нечасто перечитують власні творіння. Навіщо, там же й так все прекрасно.

А ось блогер Денис Казанський взагалі запропонував бабусям вдихати щось замість аромату випічки, бо «понту» з цього жодного не буде. Наприклад, метамфетамін. Доволі смішно, враховуючи, що не так давно у мережі вже сміялися з того, ніби Лукаш вживає наркотики.

Окремо Денис Казанський нагадав про «чудові часи», коли Лукаш працювала з командою… кхм… КХМ… професіоналів. Ну так, дійсно, за часів Януковича бабусі, певно, навіть і не дивилися на цю випічку. Може, хіба що собакам на сніданок купляли у чорний день.

Але вишенька на торті – це коментар від іншої регіоналки, Олени Бондаренко, яка написала, що, знаючи Лукаш, бабусі без булочок не пішли. Що може бути смішніше? Відповідь від самої Лукаш.

Але давайте все ж перейдемо до найсмішнішого. Річ у тім, що допис Олени Лукаш породив цілу серію пародій, які, безумовно, варті вашої уваги. Перший варіант належить відомому письменнику Юрію Винничуку. У цій історії Олена Лукаш перетворилася на цілу фею, яка подарувала бабусям булочки, завбачливо прибравши звідти всі родзинки (бо діабет) та розжувавши свій подарунок (бо бабусі без зубів). Думаєте, це все? Ні, потім прилетіла ще одна фея, з тієї ж партії регіональних фей.

А ось версія від журналістки Олени Добровольської. Цього разу Лукаш опинилась у більш (не)звичному для себе місці. Ба більше, замість бабусь були два дідусі, які роздивлялися дівчат у борделі. Ну, як з булочками, дідусі з порожніми руками теж не пішли.

Натомість блогер Антон Ходза розповів про зустріч Лукаш та Бондаренко в урядовому кварталі. На цей раз у ролі бідних бабусь були самі регіоналки. Вони вдихали аромат влади та тендерів, тим самим уявляючи, що їм вже «відкатили». Не знаю, як ви, а я продовжую сміятися ще з перших скріншотів.

Тележурналіст Роман Вінтонів, більш відомий як Майкл Щур, також долучився до цього умовного флешмобу, розповівши загалом ту ж саму історію, що й сама регіоналка, однак бабусями знову виявилися Олена Лукаш уже з новою напарницею – Ганною Герман. Ну от, що не магазин з булочками, то дівчатка з Партії регіонів, що за життя.

Наостанок пропоную вам варіант історії від ветерана АТО та автора фронтових оповідань «Грязь», відомого у мережі під псевдонімом Сергій Сергійович. Тут Лукаш не фігурує у ролі умовної бабусі чи феї. Йдеться про українських захисників, які боряться з ворогом, поки різні регіонали розповідають про нібито громадянську війну.

Збирав реакції та відбирав булочки у бабусь Степан Коза

Залишити коментар