Вівторок, 22 вересня

Метеоблог головного синоптика країни

Рекорди люблять усі, й цьогорічному травню є чим похвалитися.

Минає травень, закінчується цьогорічна весна. Розумієш, що попереду – літо, квіти, метелики, засмага, купання, обгорілі плечі, облущений ніс, радість босих ніг, вранці не темно і ввечері не темно, мінімум одягу і максимум сонця та світла. Проте все одно такий сум проймає, що ця весна – вже в історії.

Але про рекорди.

У Києві, за повідомленнями Центральної геофізичної обсерваторії, 5 травня було зафіксовано рекорд максимальної температури повітря, +30,2°С, що на 1,8°С вище попереднього максимуму 1954 року. Середньодобова температура 5 травня також перевищила на 1,8°С історичне значення того ж 1954 року. Вона становила +23,8°С.

Ніч на 9 травня у Києві виявилася найтеплішою з 1881 року, +16,6°С, що на 0,4°С тепліше, ніж у 1967 році.

Також ніч на 10 травня була рекордно теплою, +16,0°С, що на 0,6°С вище температури 1996 року.

І навіть Дніпро-річка вже зараз показує 20 градусів, тоді як норма досягнення такої температури – зазвичай 5 червня.

У нашому прогнозі – лише один день травня, завершальний.

Рекордів не передбачається. А ось чи будуть вони в червні, поживемо-побачимо.

Фото: old.wetterzentrale.de

31 травня в Україну завітає атмосферний фронт, проте суттєвих опадів він не принесе. Ймовірність дощів із грозами – локальна та незначна. Температура повітря знизиться у східній частині, +21+24 градуси, а на решті території весна даватиме прощальну гастроль за температури повітря + 24+28, на заході до +30 градусів. До спеки.

1 червня зниження температури повітря в тилу холодного атмосферного фронту покаже +19+24 градуси, в західних областях втримається тепла погода, +23+27 градусів. Повсюди переважатиме суха повітряна маса, лише в західній частині ввечері пройде короткочасний дощ із грозою.

2 та 3 червня, вихідними, в Україні погоду визначатиме антициклон, тому суттєві опади малоймовірні. В західних областях черговий атмосферний фронт зумовить коливання атмосферного тиску та грозові дощі. Не забудьте про парасолі, дощовики та особливу увагу під час грози.

Температура повітря в більшості областей протягом вікенду буде комфортною, +24+28 градусів.

4 червня синоптична ситуація практично не зміниться.

5 червня Україну перетинатиме атмосферний фронт, тому очікуються короткочасні дощі, місцями з грозами. Південна частина уникне опадів, там втримається висока пожежна небезпека, треба бути дуже обережними з вогнем.

6 червня, за фронтом, опадів поменшає, переважатиме суха погода, проте очікується зниження температури повітря до +19+24 градусів.

5-6 червня у більшості областей України посилиться вітер. Хто займається будівництвом, візьміть це до уваги.

Наступного четверга, 7 червня, погода стабілізується, знову антициклон, суха тепла погода з температурою повітря +24+28 градусів у більшості областей України.

У Києві найближчими днями ймовірність опадів припадає на 1 червня та 5 червня. 5 червня ця ймовірність очікується більшою, із грозами та поривчастим вітром.

У решту часу в столиці переважатиме суха погода.

Температура повітря коливатиметься в межах +24+27 градусів, 31 травня та 5 червня очікується +26+29 градусів.

Поки що рекордів не видно на найближчому обрії, але погода тим і прекрасна, що ніколи не знаєш напевно, навіть якщо ти й – синоптик.

А особливо, коли попереду – літо, якому за його безтурботність, красу і свободу можна багато що прощати. Навіть відсутність рекордів.

Наталка Діденко

Залишити коментар