Середа, 25 листопада

Засуджений у Росії український активіст Олександр Кольченко оголосив голодування. Головна вимога – звільнити Олега Сенцова, який голодує вже третій тиждень. Адвокат активіста розповів, що застерігав Олександра від можливих негативних наслідків для його стану та здоров’я, однак той все одно написав заяву про початок голодування. Детальніше – у реакціях від Opinion

Журналістка Ірина Штогрін нагадала, що Олександр Кольченко отримав 10 років колонії, відповідно до рішення Північно-Кавказького окружного військового суду Ростова-на-Дону. Ані Олег Сенцов, ані Олександр Кольченко свою провину не визнають.

Натомість журналістка Олександра Єфименко помітила сумну закономірність: Олег Сенцов голодує за всіх, окрім себе, а Олександр Кольченко – за Сенцова.

На сторінці Кота Тундри, яку активісти завели для Олександра Кольченка, розповіли про те, чи спілкується мати Сенцова з матір’ю Сашка. Повідомляється, що мамі Олега дуже важко з будь-ким спілкуватись, а особливо з батьками Кольченка, оскільки той зовсім молодий, і це робить сприйняття ситуації ще більш складним.

Журналістка Наталя Гуменюк наголосила, що Сашко Кольченко та Олег Сенцов не були особливо знайомими, а спілкувалися за ці роки лише у ростовському суді. Також журналістка розповіла, що мати Кольченка прийняла рішення сина.

Журналістка та громадська активістка Олена Балаба зазначила, що зломити наших в’язнів неможливо, а тому потрібно щось робити, щось радикальне, адже хлопці можуть просто померти.

Музична менеджерка Анаїд Агаджанова переконана, що останні дні продемонстрували, наскільки історія з Аркадієм Бабченком цікавить українців більше, аніж ще живий режисер Олег Сенцов. Зокрема це демонструється у мовчанні національних ЗМІ та кількості людей, що відвідують акції на підтримку Олега та інших хлопців.

Серед відверто невеликої кількості дописів на підтримку Олександра Кольченка окремої уваги заслуговують історії знайомства з хлопцем.

На сторінці Let My People Go Ukraine, присвяченій кампанії за звільнення українських політичних в’язнів, що утримуються в РФ та в окупованому Криму, повідомили, що в російських в’язницях голодують одразу четверо українців. Крім Сенцова та Кольченка, також йдеться про кримського фермера Володимира Балуха, засудженого за український прапор над власним будинком, та українського військовослужбовця Олександра Шумкова, якого звинувачують в участі в забороненому в Росії «Правому секторі». Також активісти вважають за потрібне пам’ятати про голодування російського політв’язня Станіслава Зимовця, який підтримав рішення Олега Сенцова.

Київський поет Володимир Олівець спробував пояснити, що голодування все ж дає якісь шанси, оскільки саме після його оголошення починаються різні акції та виступи на підтримку політичних в’язнів. Автор допису обурився, чому українські ЗМІ мовчать про голодування інших в’язнів, зокрема Володимира Балуха та Олександра Шумкова.

Збирав реакції Степан Коза

1 комментарий

  1. То це що? Нова байка чи божевiлля цукерочноi зради? Це що знову украiнськi героi? Як застукали iх на гарячому, то й скиглять тепер мовляв я не я й сконина не моя. Пам»ятяю так зовсiм недавно одну патрiотку в зрадi все виглядали, та рахували днi. А тепер де вона? Пiдкажу якщо хочете — пiд арештом. та не в Росii, а саме у неньки тобто дома. То може бовдури вам краще придивитися до своiх героiв? Та може вороги Украiни не в Москвi, а таки в Киiвi сидять?

Залишити коментар