Субота, 26 вересня

Двоє невідомих осіб напали на лідера одеського осередку «Автомайдану» Віталія Устименка після того, як він разом із другом вийшли з приміщення державної телерадіокомпанії. За словами потерпілого, нападники спортивної зовнішності почали одразу завдавати удари в голову, а згодом предметом, схожим на ніж, поранили стегно. Вочевидь, зловмисники намагалися влучити по нирках. Детальніше – у реакціях від Opinion.

На сторінці поліції в Одеській області зазначили, що на місці події працює слідчо-оперативна група, обставини з’ясовуються. Також правоохоронці підтвердили, що, за попередніми даними, активіст отримав ножове поранення стегна.

Розповіли про подію і на сторінці «Автомайдану». Повідомляється, що внаслідок нападу у Віталія розбита голова та порізане стегно.

Прокоментував напад і відомий активіст Сергій Стерненко, на якого нещодавно було скоєно третій замах, внаслідок якого один із нападників загинув. На думку Сергія, судячи з характеру ушкоджень, Віталія Устименка хотіли вбити. Стерненко переконаний: якщо ти громадський активіст, що протистоїть місцевій владі, тебе будуть намагатися вбити.

Наталя Усатенко, журналістка та дівчина Сергія Стерненка, зазначила, що Одеса продовжує дивувати, а також поставила риторичне запитання: скільки ще потрібно крові, аби система почала нас захищати?

На сторінці громадської організації «Центр UA» звернулися до правоохоронців із вимогою ретельного та об’єктивного розслідування нападу на активіста, наголосивши, що це вже другий інцидент за останні півроку, під час якого життю Віталія загрожувала небезпека. Ще однією вимогою є вжиття всіх можливих заходів для забезпечення захисту Віталія Устименка.

Активіст і доброволець Олександр Хаджинов переконаний, що Одеса повільно скочується у прірву. І хоча Віталій Устименко та Сергій Стерненко не настільки розкручені, аби СБУ та ГПУ брали ситуацію під свій контроль, хлопці відстоюють інтереси України та громадян.

Координатор С14 Сергій Мазур також переконаний, що активістам «останнім часом не сумно», оскільки такою є ціна бажання змін та справедливості.

Дмитро Булах, депутат Харківської обласної ради, впевнений, що Одесі варто приділити особливу увагу, а також слід щось вирішувати з безпекою активістів.

Громадський активіст і юрист Ігор Кравець повідомив, що останнім часом відбувається дуже багато нападів на активістів, а одеська поліція працює вкрай неефективно: стара система чинить великий супротив будь-яким змінам.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар