П'ятниця, 25 вересня

Увечері 4 червня в Чернігівській області знайшли тіло відомого режисера, продюсера та мандрівника Леоніда Кантера. За словами представників поліції, учора після 22:00 надійшла інформація про самогубство 36-річного чоловіка в одному із сіл Бахмацького району. Слідчо-оперативна група виявила тіло з вогнепальним пораненням у щелепу, поруч була зброя та передсмертна записка. Найімовірніше, Леонід Кантер скоїв самогубство, однак обставини смерті перевіряються. Детальніше про страшну звістку – у реакціях від Opinion. Також пропонуємо вашій увазі розмову з режисером, яка нещодавно вийшла на нашому сайті.

Підтвердили інформацію і на офіційній сторінці поліції Чернігівщини. Згідно з повідомленням, інформація про подію внесена до єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження, перевіряються всі обставини події.

Журналіст Сергій Костеж повідомив, що друзі загиблого режисера розповіли про конфлікт, який Леонід Кантер мав із незаконними лісорубами. Журналіст додав, що це доволі схоже на Чернігівську область.

Блогер Henry Chinasky Jr. також підтвердив інформацію про наявність конфлікту Кантера з місцевими лісорубами. Тому, на думку автора допису, інформацію про самогубство поліції варто лишити при собі. Однак найважливішим є те, що Леонід «тягнув на собі нашу пропаганду», створивши три неймовірні фільми про війну з Росією. Фільми, діти, фестивалі – повірити у самогубство неможливо.

Волонтер, блогер і громадський активіст Назар Приходько не розмірковував над обставинами загибелі, а лише розповів, що Кантер був талановитим ще із самого дитинства: коли сам Приходько бігав по своїх підліткових проблемах та депресіях, у майбутнього режисера вже були колосальні плани.

За словами журналіста Артема Шелкового, найбільше в людях йому подобається простота. Саме таким і запам’ятався йому Леонід Кантер.

Перекладачка Наталя Валевська риторично звернулася до Леоніда, зазначивши, що це найгірше кіно з усіх, що він придумав.

Однак, ясна річ, що для більшості користувачів ця звістка стала настільки шокуючою, що навіть потрібні слова відшукати вийшло не так просто. У цьому зізнався і бард та поет Олексій Бик.

Не віриться у загибель Кантера й українському письменнику, художнику та режисеру Валерію Пузіку.

Журналістка Віолетта Кіртока також не змогла повірити у таку трагічну новину, оскільки режисер мав багато планів, сіяв хліб, ростив трьох дітей.

А після випадку з Аркадієм Бабченком у чималої кількості знайомих Кантера залишається надія, що це ще один невдалий жарт чи спецоперація СБУ. Однак інформацію підтвердили відразу кілька близьких друзів режисера.

А для когось Леонід Кантер залишився «тим активістом, який із табуретом по всьому світу їздив». Вочевидь, Олег Шинкаренко мав на увазі творчий проект «З табуретом до океану».

Збирав реакції Степан Коза

1 комментарий

Залишити коментар