Вівторок, 22 вересня

Метеоблог головного синоптика країни

Літо – прекрасне. І варто насолоджуватися ним на повну. Бо не за горами 21 червня, коли астрономічне літо абсолютно легально набере чинності. Проте, саме 21 червня найдовший день року повертає на зиму, тобто починає потроху зменшуватися. І поки такий оксюморон не прийшов до нас – зменшення дня і початок легального літа, будемо ловити метеликів, які цього року розліталися цілими колоніями, нюхати троянди, купатися, стежити за кабачками, захоплюватися чи страждати від вибору майбутніх студентів і стежити щодня за небом – чи не йдуть грози із градом.

7 червня, у четвер, в Україні переважатиме суха сонячна погода. Лише на Закарпатті та Прикарпатті можливі невеликі дощі. Після холодної ночі повітря прогріється протягом дня до +22+27 градусів.

8 червня синоптична ситуація суттєво не зміниться. В Україні буде сухо, в західній частині пройдуть короткочасні грозові дощі. Максимально на термометрах можна буде спостерігати +23+28 градусів.

Фото: old.wetterzentrale.de

Вихідними, 9-10 червня, до України наблизиться холодний атмосферний фронт. Він зумовить локальні грозові дощі у західних та північних областях, у неділю опади поширяться на центральну частину та східні області. Грози супроводжуватимуться поривчастим шквалистим вітром, будьте обережним при грозах. У суботу в Україні буде спекотно, +25+30 градусів, у неділю спека послабне на 3-6 градусів.

Перші спекотні дні можуть спровокувати запаморочення та теплові удари, тому не варто зловживати тривалим перебуванням на сонці та надмірним вживанням алкоголю.

11 червня погода в Україні очікується комфортною, суттєві опади малоймовірні, на півдні можливі локальні грозові дощі, максимальна температура повітря у більшості областей становитиме +24+28 градусів, на Чернігівщині та Сумщині +20+23 градусів.

12, 13 та 14 червня в Україні температура повітря підвищиться до +25+31 градуса, термічний контраст між температурою підстилаючої поверхні та верхніми шарами атмосфери збільшиться. До кордонів України наблизиться черговий атмосферний фронт. Комплекс цих явищ, температурний контраст і атмосферний фронт, зумовить зливи та грози у західних, північних та центральних областях. Південь та східна частина перебуватимуть у спекотній сухій погоді. Температура води у Чорному та Азовському морях становить зараз 19-24 градуси. Хто перебуває у відпустці – якраз сприятлива погода для відпочинку.

У Києві четвер та п’ятниця будуть сонячними, із температурою повітря +24+26 градусів.

Вихідними столицею пройдуть короткочасні грозові дощі. У суботу очікується спекотна погода, до +28 градусів, у неділю стане свіжіше, +24+26 градусів.

11-12 червня суттєві опади у Києві малоймовірні, температура повітря становитиме +25+28 градусів.

13-14 червня атмосферний фронт із заходу принесе в Київ локальні короткочасні грозові дощі, температура повітря коливатиметься в межах +26+28 градусів.

Ось такою, типово літньою, буде найближча погода в Україні.

І хоча 21 червня день почне зазирати на зиму, до нього ще далеко, нам ще насолоджуватися прекрасно-квітучою порою і сьогодні, і завтра, і ще багато-багато-днів.

Хай це літо буде таким, щоб навіть потім, взимку, воно нас гріло хорошими приємними спогадами.

Наталка Діденко

Залишити коментар