Четвер, 1 жовтня

Екс-регіонал і власник телеканалу NewsOne Євген Мураєв в ефірі телеканалу 112. Україна назвав незаконно ув’язненого в Росії українського кінорежисера Олега Сенцова терористом, наголосивши, що він готував підпали та вибухи, а героєм є лише для націоналістичної частини населення. Подібні висловлювання обурили не лише користувачів мережі: Генеральна прокуратура порушила проти Мураєва кримінальну справу за статтею про державну зраду. Далі – у реакціях від Opinion

Ясна річ, переважна більшість реакцій була доволі одностайною. Так, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вирішив бути максимально лаконічним, заявивши, що Євген Мураєв – покидьок. Ех, пане Арсене, можна ж було щось новеньке сказати.

І якщо Арсен Аваков вирішив тактично промовчати, керівниця прес-служби генерального прокурора Лариса Сарган заявила про внесення до ЄРДР повідомлення щодо вчинення Мураєвим відповідних злочинів. За словами Сарган, підставою стало проголошення нардепом Пашинським промови щодо неправомірних дій Мураєва. Ну, хоч так, і на тому дякуємо.

Трохи більш балакучим у мережі виявився радник Авакова Зорян Шкіряк. У його дописі Мураєв встиг побувати вже в інших ролях, аніж просто покидьком.

Журналіст і головний редактор інтернет-порталу «Цензор.Нет» Юрій Бутусов написав, що, якщо Верховна Рада поважає себе хоч трохи, то в Мураєва не має бути депутатського мандату. Задля справедливості додам, що повідомлення Бутусова було опубліковано задовго до заяви Генеральної прокуратури.

Перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що вимагає вибачень від Мураєва перед Олегом Сенцовим та іншими українськими політичними в’язнями, а також додала, що на знак протесту відмовляється від запрошень каналу NewsOne.

Підтримав думку Геращенко і нардеп Мустафа Найєм. Він також відмовився ходити на ефіри телеканалу Мураєва, допоки той не вибачиться перед Олегом та його родиною.

А політичний консультант і колишній нардеп Віктор Уколов висловив співчуття творчому колективу телеканалу Мураєва, оскільки співробітники змушені виконувати вказівки нових хазяїв.

Натомість історик та публіцист Вахтанг Кіпіані висміяв тих, хто вирішив оголосити бойкот телеканалу Мураєва, адже серед таких «активістів» чимало осіб, які ніколи навіть не були в ефірі. Натомість Кіпіані закликав до «флешмобу» компетентні державні органи, зокрема податкову, нацраду та тих, «абревіатури яких складаються з трьох літер».

Журналістка Марина Данилюк-Єрмолаєва зізналась, що у разі якщо СБУ та ГПУ не розберуться з Мураєвим, вона буде не проти, якщо цим займуться «невідомі патріоти». Також журналістка нагадала про те, як пан Мураєв відреагував на «смерть» Аркадія Бабченка. Словом, наговорив колишній регіонал багато чого недоброго.

Письменник Андрій Кокотюха не заперечив схожості пана Мураєва із засобами контрацепції, однак додав, що насправді чимала частина українців підтримує погляди екс-регіонала. А що з цим робити – це вже питання до СБУ.

Політичний оглядач Олексій Мінаков висловив впевненість, що Мураєв навряд чи познайомиться з окремими статтями Кримінального кодексу ближче, оскільки за слова, на думку експерта, притягнути до відповідальності неможливо. Та водночас це не виключає необхідності збільшення особистої охорони паном Мураєвим, адже людські емоції сильніші за законодавство.

Збирав реакції Степан Коза

2 комментария

  1. Це все фігня.Головне-влада здобула такий бажаний важіль тиску на канал Мураєва.Шкода, але все менше стає каналів непідконтрольних банковій. Наступний в черзі канал ЗІК

Залишити коментар