Неділя, 27 вересня

У київському суді обрали запобіжний захід для, напевно, найбільш відомого «догхантера» України Олексія Святогора. Про своє «хобі» вбивати безпритульних тварин він сам неодноразово розповідав на власних сторінках та навіть у студіях телешоу. За пропаганду насильства та жорстокості проти вбивці тварин відкрили кримінальне провадження. Поки що Олексій Святогор проведе за ґратами два місяці. Детальніше – у реакціях від Opinion.

Народний депутат і екс-радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко розповів, що напередодні затримання Святогор отримав охорону. Ясна річ, користувачі мережі обурювались, однак насправді поліція охороняла Святогора насамперед задля того, аби він не втік від слідства. Ось так грандіозна зрада може перетворитись на неочікувану перемогу. Нічого не нагадує?

А ось адвокат Андрій Авторгов наголосив, що перемога є, скажімо, неповноцінною. По-перше, стаття, яку інкримінують Святогору, не про вбивство тварин, по-друге, він нікуди не тікав, а по-третє, тепер його утримують за свій кошт платники податків. Феноменально. Це ми знову до зради повертаємось?

Розхитати перемогу вирішила і правозахисниця Тетяна Близнюк. За її словами, серед зоозахисників теж є чимало «хворих на голову людей», до того ж нерідкими є випадки, коли на вулиці люди зустрічаються з неконтрольованими тваринами. Правозахисниця наголошує, що проблема є. Капітан Очевидність легенько плескає в долоні.

Коротку довідку про Святогора сформував піарник Сергій Дідківський. До цього, за словами Сергія, «догхантера» постійно запрошували на телешоу, де він спокійно розповідав про численні вбивства, крім того, вбивця тварин займався шантажуванням. Переломним, вочевидь, став момент, коли у грудні минулого року нарешті запровадили кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Залишається лише спостерігати, як ця справа розвиватиметься далі.

До речі, про шантажування. Блогер Андрій Капустін розповів, що Олексій Святогор нібито неодноразово погрожував суддям київського суду, тому не виключено, що суддя злякався та вирішив просто не мати справи з підозрюваним. Отакий цікавий конфлікт інтересів вимальовується.

Про подвійність стандартів святкування перемоги розповів блогер Дмитро Обухов. Його знайомий нібито вирішив відсвяткувати арешт Святогора, забивши на шашлики козу. Якщо це жарт – то це найбільш невдала спроба пожартувати за всі зібрані мною реакції. Якщо це реальність, то все, здається, зрозуміло і так.

Блогер, волонтер і громадський активіст Назар Приходько охрестив Святогора найвідомішим живодером України, привітавши своїх читачів із тим, що його нарешті «закрили». Щоправда, після усіх побачених та прочитаних «заслуг» пана Святогора два місяці за ґратами виглядають не надто переконливо.

Блогер і політик Віталій Чепинога зізнався, що віддав би Святогора не за ґрати, а собакам. Насправді ж, за словами автора допису, це реально проблема, оскільки «догхантери» та подібні їм вбачають у своїй діяльності якусь особливу місію. І не виключено, що їх треба лікувати. Цікаво, за чий рахунок?

Збирав реакції та вірив в українське правосуддя Степан Коза

Залишити коментар