Середа, 2 грудня

В Україні від 1 червня набув чинності Тимчасовий порядок використання повітряного простору, який, зокрема, торкнувся і дронів. Відповідно до нових правил, дистанційно пілотовані повітряні судна поділяються на легші та важчі від 2 кг. У другому випадку перед запуском потрібно оформити дозвіл на використання повітряного простору. Якщо ж йдеться про легші, певні обмеження все одно є: літати можна лише вдень, без перетину кордонів, не менше 500 м від повітряних суден тощо. Деталі – у реакціях від Opinion.

Та перш ніж переходити до коментування власне зради, звернімося до сайту Державіаслужби. Згідно з офіційним повідомленням, тимчасові правила пов’язані з необхідністю інформування користувачів повітряного простору про заплановану діяльність із використання повітряного простору виключно з міркувань безпеки польотів. Ба більше, 19 червня заплановано проведення громадського обговорення, в рамках якого можна обговорити і питання щодо Тимчасового порядку використання повітряного простору.

На думку журналіста та головного редактора інтернет-порталу «Цензор.Нет» Юрія Бутусова, введення цього Тимчасового порядку наочно демонструє, який резонанс викликають проблеми у плануванні та комунікації державних структур. На переконання журналіста, вимоги є доволі жорсткими та такими, які складно проконтролювати. Автор допису висловив сподівання, що порядок вступить в силу лише у відредагованому громадськістю варіанті, а Державіаслужба мусть просто виправити свою помилку. Ну що ж, чекаємо на 19 червня, там і побачимо, чи збільшиться градус зради, або, що також імовірно, всі залишаться задоволеними. Хоча кого я обманюю?

У коментарях до допису Бутусова міністр інфраструктури України Володимир Омелян пояснив, чому саме та через що утворилась зрада. А також нагадав, що в ЄС заборонено запускати будь-які дрони вагою більше 250 г над людьми, оскільки існує ризик того, що пристрій впаде комусь на голову. Який можемо зробити висновок? Там, де європейці страждають від 250 г, суворі українці теоретично можуть витримати навіть 2 кг.

Сергій Костеж, журналіст, спробував максимально лаконічно описати все, що заборонено без офіційного дозволу, а також те, що заборонено повністю. Журналіст спробував якимось чином це повязати з майбутніми виборами. Цікава логіка міркувань, нічого не скажеш.

Але завжди потрібно знаходити хоч якісь переваги! Ось і журналіст Максим Опанасенко зазначив, що завдяки новим обмеженням та пункту заборони про зони, «визначені для гарантування безпеки осіб, щодо яких здійснюється державна охорона», можна буде дізнатися без запитів, кому цю охорону дали. Сумнівна перемога, особливо зважаючи на те, що все інше – «тлєн».

Натомість політолог і журналіст Олександр Радчук впевнений, що тепер журналістам потрібна буде купа дозволів, аби знімати будь-що. Це вже не кажучи про те, аби зняти приховане за високими парканами життя корупціонерів. Ну, по-перше, думаю, не у всіх корупціонерів паркани вищі за 50 метрів, а, по-друге, не кожному з них виділили державну охорону. Тому все нормально, любчики, працюймо далі.

Фотограф Сергій Моргунов запропонував всім тим, хто розганяє зраду про обмеження прав та наступ на журналістику, ознайомитися з правилами користування такими засобами в ЄС та США. Мовляв, не ми перші. Також фотограф зізнався, що йому це теж не подобається, адже це було зручно і Україна принципово відрізнялася від згаданих вище країн можливістю несанкційованих польотів будь-де.

Волонтер і активіст Юрій Касьянов погоджується, що певний порядок щодо використання повітряного простору, звісно, запровадити треба, і дійсно, дрони в окремих ситуаціях можуть бути небезпечними, однак натомість не представлено жодних полігонів для випробовування цих пристроїв, немає навіть найменших зусиль щодо їхньої легалізації. Виходить, що заборонити – простіше простого, і нікого не турбує ціла нова індустрія, яка виникла в країні протягом останніх років війни. Схоже, практика «спочатку забороняємо, потім розбираємось» працює у деяких випадках і досі.

А ось нардеп Олексій Мушак переконаний, що вихід є: треба просто заборонити в документах вживати слово «заборонено». Політик наголосив, що перевірити обмеження (наприклад, 50 метрів висоти) неможливо, а в самому Києві навіть не знайдеться місця, де можна було б знімати не ближче 150 метрів до висоток та скупчень більше 12 людей. Мушак пообіцяв «добивати» це питання далі. Звучить доволі символічно, погодьтесь.

Збирав реакції та мріяв про портрет, зроблений дроном, Степан Коза

Залишити коментар