Середа, 30 вересня

Європейський парламент закликав Російську Федерацію негайно звільнити всіх українських політичних в’язнів, які були незаконно затримані та заарештовані. Відповідна резолюція була схвалена сьогодні на засіданні Європарламенту в Страсбурзі. Документ підтримали 485 євродепутатів. Деталі – у реакціях від Opinion.

Президент України зазначив, що резолюція Європарламенту є надзвичайно важливою, та додав, що Україна та світ і далі борються за звільнення кожного українського в’язня. На думку Петра Порошенка, саме Чемпіонат світу з футболу в Росії міг би стати гарною нагодою для гуманітарних жестів. Однак, схоже, права людини не входять до життєвих інтересів Кремля. Хоча, чесно кажучи, такі твердження особливого здивування не викликають.

Подякував Європарламенту за схвалену резолюцію і міністр закордонних справ України Павло Клімкін. На його переконання, символічним є той факт, що увагу до порушення прав людини Росією привернуто в день відкриття ЧС з футболу. Тож перший гол у ворота Путіна забито, любчики, і не здивуюсь, якщо політична гра країни-агресора є такою ж, як гра збірної з футболу. Чекаємо на розгромний рахунок!

Правозахисниця, координаторка громадської ініціативи «Євромайдан-SOS» і голова правління громадської організації «Центр громадянських свобод» Олександра Матвійчук сформувала стислий аналіз резолюції на основі тексту, внесеного в зал для голосування.

Зокрема, правозахисниця окреслила список вимог до Росії, серед яких звільнення Олега Сенцова та 70-ти ув’язнених за політичними мотивами, забезпечення умов утримання в’язнів відповідно до міжнародних стандартів, належна медична допомога та доступ міжнародним моніторинговим місіям до окупованого півострова. Чесно кажучи, хотілося б, щоб жодних умов забезпечувати було не потрібно, а наші хлопці повернулися додому за першою вимогою.

Окремо Олександра Матвійчук розповіла про список вимог до структур ЄС. До слова, не забули привітати Путіна з відкриттям Чемпіонату світу. Що ж ти, Вово, так швидко перші м’ячі почав пропускати?

Громадський активіст Віталій Устименко також нагадав, що поки дехто відзначатиме свято футболу, наші хлопці продовжують перебувати у полоні держави-терориста. Також активіст пообіцяв, що цієї суботи одеський осередок «Автомайдану» разом з одеськими футбольними фанатами заб’ють свій гол у ворота окупанта. Відверто кажучи, «воротарю» варто було б підняти білий прапор.

Зраділи схваленню резолюції і на сторінці Save Oleg Sentsov. І дійсно, це гол. Гол важливий, технічний та красивий.

Журналістка та громадська активістка Олена Балаба додала, що «за» прийняття резолюції проголосували 485 євродепутатів, утрималися 66, а проти виступили 76 осіб. Ну, ми ж знаємо, в родині не без… кхм.

Психологиня та культурологиня Ганна Довбах висловила сумніви щодо того, чи була б така резолюція прийнята без голодування. Так, питання риторичне. Так завжди. Наприклад, коли привчаєш якогось умовного песика їсти з миски, його умовно треба ткнути умовною мордою в умовне молоко.

Збирав реакції та вболівав за ЗСУ на Чемпіонаті світу в Росії Степан Коза

Залишити коментар