Середа, 2 грудня

Скучили за зрадами, які викликають регіт? Я вам трошки приніс. Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків доручив освятити одну з локацій нещодавнього фестивалю Porto Franko після виступу гурту «Хамерман знищує віруси», які вийшли на сцену дещо оголеними. Якщо ви не знаєте, про який гурт йдеться, то YouTube все же працює в Україні, а більше про святість деяких мерів – у реакціях від Opinion

Про своє святе та чисте бажання мер Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив на власній сторінці в мережі. Яка аргументація? Організаторами, за його словами, є благодійний фонд Шевченка, який гарантував… дотримання моральних норм і християнських цінностей. Ну, ви зрозуміли, так? Світська держава, XXI століття, європейська країна. Камон, людоньки, що ж ви так лажаєте.

Арт-директор фестивалю Ілля Разумейко у коментарях дещо пояснив: організатором фестивалю насправді є оргкомітет, а не фонд Шевченка. Тому з усіх питань програми, заходів, естетики та подібного варто було б звертатись до того ж оргкомітету. Перлина звернення до мера: «те, що ми не погодили нашу програму з інквізиторським відділом міської ради…». А що далі – не так вже й важливо, прочитати можна нижче. Інквізиторська міська влада. Друже, тебе б до мене в напарники.

А ось письменник та перекладач Остап Українець спочатку вважав, що найкращою реакцією на культурну подію була реакція галицьких консерваторів на виступ того ж гурту. А ні, потім пан мер все ж дібрався до своєї сторінки. Ну от, варто було б іноді жити без інтернету. Хоча б добу. Хоча б меру. Можна ж піти там, наприклад, свічку поставити, чи помолитися. Нащо ця інтелектуальна гріховність, ці мережеві спокуси?

Та не все так погано! Ми отримали чудовий спосіб «на халяву» освятити якесь приміщення. На думку блогера Антона Ходзи, для цього достатньо лише покликати туди «ХЗВ». Все. Сидіть собі, чекайте на івано-франківського мера.

Але самого освячення місця виступу замало. Журналіст Роман Стельмах впевнений, що було б непогано ще спалити локацію, а з нею організаторів, артистів та всіх глядачів. Ну треба ж захистити духовність. Сподіваюсь, сарказм тут всі ввімкнули, так, любчики?

А після цього, на думку письменника Богдана-Олега Горобчука, варто разом порадити пану меру, де поставити хрест моральності. Чи хрест конформізму. І культурної апатії. Нехай вже сам пан мер обирає. Тільки б освятив його.

Однак все одно, не втомлюсь вам нагадувати: шукайте у кожній зраді перемогу. Ось, журналістка Анна Журба зізналась, що ця новина зробила її день кращим. Ну ви подумайте. Журба. День краще. Ну хіба це не перемога світлих сил, духовності та всього на світі доброго та прекрасного? Ось і я так думаю.

Бізнесмен та громадський діяч Карл Волох переконаний, що ті владні представники, які так реагують на сучасні перфоманси, аж ніяк не відрізняються від своїх «комуняцьких попередників». Хтозна, пане Карле, можливо, ви їм зараз комплімент зробили.

Збирав реакції та тричі хрестився Степан Коза

Залишити коментар