П'ятниця, 27 листопада

У Херсоні невідомі нападники побили журналіста й активіста громадської організації «Чесно» Сергія Нікітенка. Про це сам Нікітенко написав на власній сторінці у соціальній мережі. За його словами, інцидент слід пов’язувати винятково з професійною діяльністю. Деталі – у реакціях від Opinion.

Сам Сергій Нікітенко повідомив, що нападників було двоє, вони повалили журналіста на землю та почали бити. За словами автора допису, правопорушники чекали саме на нього.

Згодом журналіст додав ще кілька деталей. Зокрема, про те, що нападники були з бородами, били його мовчки, після чого заскочили в автомобіль із транзитними номерами. Нікітенко зазначив, що врятувало його лише те, що він завжди готовий до подібного розвитку подій, а тому встиг вчасно згрупуватися.

Однак найцікавішим є останнє доповнення журналіста. Своїх нападників він впізнав на знімках… за якими розшукують людей, що скоїли замах на відомого одеського активіста Віталія Устименка. Нікітенко заявив, що на 90 % переконаний, що саме ці люди напали на нього. І якщо це так, то ми маємо справу з чимось дуже серйозним.

Депутат і блогер Тарас Бузак обурився новині про побиття журналіста та звернувся в дописі до начальника СБУ, заявивши, що це не просто побиття медійника, а натяк на те, що їх ніхто не боїться.

Юрист Масі Найєм назвав побитого журналіста одним із небагатьох людей, які все ще кажуть правду в місті, де існують цілі клани регіоналів та екс-міліції, які не надто й полюбляють тих, хто з ними не погоджується. Найєм також додав, що правоохоронці не відшукають нападників, оскільки є страх вийти на самих себе. За словами юриста, це не політика, а неоголошена війна проти активних громадян.

Відомий волонтер і блогер Роман Сініцин запропонував «закластися» на кілька літрів дорогого алкоголю, що ніхто не відшукає ані нападників, ані організаторів нападу. Ба більше, за словами Сініцина, ніхто навіть не шукатиме їх: наближується антиукраїнський реванш.

Виконавча директорка інституту масової інформації Оксана Романюк також переповіла дописи самого Нікітенка, наголосивши на тому, що постраждалий пов’язує ситуацію із власною діяльністю, а зокрема з матеріалами про державні фінанси.

Блогер Іван Оберемко назвав ситуацію реваншем, який вже давно стався та про який нам щоденно говорять. На думку Оберемка, журналісти й активісти стають потерпілими у справах про напади, тому що інші дають мовчки перемогти екс-регіоналам та колишній міліції.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар