Вівторок, 29 вересня

Весілля легенди і штурм фортеці

 

  У замку Паланок на Закарпатті оживляють події 1682 року.

У Мукачівському замку Паланок реконструювали весілля його легендарної володарки – Ілони Зріні. Графиня – удова Ференца Ракоці та матір Ференца Ракоці II, національного героя Угорщини – двічі витримувала тривалу осаду замку, який так ніколи й не був захоплений ворогом. А у віці 39-ти років вийшла заміж за ватажка повстанців-куруців – Імре Текелі, чим докорінно змінила власну долю й історію.

На честь легендарної пані, видатної жінки свого часу, в замку вже вдруге відтворили її весілля: з почетом, музикою, танцями й лицарським турніром.

А другого дня після церемонії оживили ще одну сторінку історії – штурм фортеці. Реконструювали бій іще давніших часів, XV століття – коли король Угорщини Матяш Корвін на початку свого правління скликав до війська простолюдинів, і ця, на той час не надто добре вишколена й озброєна громада, отримала назву «Чорна армія». Саме вони й захищали середній двір Паланку від наступу шляхтичів, які не визнавали влади Матяша Першого. Урешті, після відчайдушної боротьби вояки «Чорної армії» таки були побиті лицарями-баронами, але переважаючою силою стала семизапальна гармата. Все  сталося, як і в справжній історії – Паланок не був підкорений ворогом…

Фото: Сергій Гудак

Залишити коментар