Середа, 28 жовтня

Сьогодні, 28 червня, в Україні відзначають 22-гу річницю з моменту набуття чинності Конституції країни. Головний документ був прийнятий у ніч на 28 червня 1996 року Верховною Радою, тобто на пятий рік після проголошення незалежності. Документ був ухвалений 315-ма голосами після майже доби безперервної роботи. Про Конституцію у привітаннях та думках українських політиків – у реакціях від Opinion.

Президент України наголосив, що сьогодні Конституція України є одним із найбільш демократичних законів у світі. Петро Порошенко також закликав шанувати ідеї та принципи, за якими живе Україна, та захищати їх разом.

До привітань долучився і прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він зазначив, що Конституція вимагає від нас поваги та наголошує на абсолютній цінності людини, її життя, честі та гідності. Також Гройсман додав, що основний закон країни може потребувати певних змін, однак важливо, аби ці зміни слугували інтересам українців.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, переконана, що День Конституції – це, насамперед, нагадування всім нам про мрію багатьох поколінь українців про вільну, правову та заможну державу, де всі рівні. Адже саме Конституція гарантувала нам права, якими ми скористалися на Майдані, вийшовши на захист свого європейського вибору.

Привітав українців зі святом і нардеп Антон Геращенко. Політик впевнений, що саме ці листки паперу є основою стабільності та права в країні, та водночас додав, що вони не працюють, якщо народ обирає до влади тих, хто не знає головного закону. Геращенко також поділився з читачами привітанням від воїнів-прикордонників.

Перервати атмосферу свята вирішила народна депутатка Ольга Богомолець, яка розповіла, що під час роботи у парламенті змушена була ставати свідком масового і неодноразового ґвалтування Конституції, коли депутати свідомо порушували основний закон. Не обійшлось і без висловлень «про наболіле». До прикладів «ґвалтування» Богомолець додала… медичну реформу, яка нібито порушує одразу кілька статей головного документу. І, звісно, закінчується все класично: треба змінювати політичну еліту. То що там, на наступних виборах будемо без Богомолець?

Не промовчали й колишні адепти «Партії регіонів». Так, наприклад, Олена Лукаш, колишня регіоналка та міністр юстиції часів правління Віктора Януковича, назвала Конституцію «доброю казкою з нещасливим кінцем», яку неможливо воскресити. Сам текст – еталон дописів усіх регіоналів. Тут і людожерство, і джунглі, і порушення законів, і безлюдна країна. І взагалі, любчики, сьогодні не свято. Ось такі справи, жизнь-тлєн і все таке.

Ну і, звісно, пан Олександр Вілкул, теж колишній регіонал, вирішив вставити свої кілька копійок (чи рублів?) у обговорення Дня Конституції. Для нього цей день – свято зі сльозами на очах. Ееееее… Пане Олександре, а ви там раптом, цей, як його, слова пісні місцями не переплутали? Ба більше, ви тільки не смійтеся надто голосно – Вілкул ще й блог зняв, де розповів про владу, яка знищує громадян та країну. Я люблю і ціную своїх читачів, тому заради вашої психіки вирішив відео не вставляти. Просто знайте, що такі персонажі у нас ще досі є.

Збирав реакції та святкував Степан Коза

Залишити коментар