Понеділок, 26 жовтня

Ультраукраїнці на марші: півсотні відчайдухів пробігли 100 км центром Києва

Що роблять пересічні українці під час потужної нічної зливи за температури +10 градусів? Сидять вдома та ще й закутуються у ковдри. Однак сотня відчайдухів вирішили у негоду перевірити себе та пробігти одним махом 50 та 100 км по Трухановому острову. Разом із ними дистанцію долала й ультрафотографиня Opinion.

Звичайний марафон у 42,2 км для цих людей – лише розігрів перед справжнім випробуванням. Ультразабіги починаються з дистанції понад 50 км, а максимальної дистанції для учасників, здається, зовсім не існує. Тому організатори обачливо дали на вибір три варіанти: 25, 50 та 100 км.

На останню дистанцію вийшов 41 учасник, із них – шість жінок. Лідер у абсолютному заліку Ігор Саханда подолав цю неймовірну дистанцію за 8 годин 14 хвилин – звичайний робочий час для більшості українців. Тільки сотня ультрамарафонців не сиділи за офісним кріслом, а бігли мокрим асфальтом по холодному нічному Києву.

Варто зазначити, що на таких дистанціях гендерні питання відходять на другий план, адже боротьба йде вже не серед фізичних, а моральних показників. Жінки у цьому забігу були дійсно зі сталевим характером – Любов Сич пробігла 100 км (навіть звучить страшно) за 10 годин 36 хвилин та обійшла 25 чоловіків, зайнявши 11-те місце в абсолюті та перше серед жінок.

Ті, хто обрали більш швидку дистанцію у 50 км, взагалі взяли шалений темп. Переможець Сергій Тимошенко здолав таку дистанцію лише за 3 години 41 хвилину, а лідерка Марина Шаповалова відстала всього на 15 хвилин.

Однак, на таких дистанціях однаково шанують всіх фінішерів, адже кожний учасник тут бореться не із суперниками, а із собою: втомою, страхами та болем. І кожен, хто здолав їх, – абсолютний переможець.

Фото: Марина Банделюк

Текст: Костянтин Руль

Залишити коментар