Неділя, 6 грудня

Гірські штурмовики. Обличчя

Тактичні навчання 128-ої окремої гірсько-штурмової бригади відбувалися в умовах, максимально наближених до воєнних. Вони тривали на Рівненському загальновійськовому полігоні із залученням бронетехніки та авіації.

Цей матеріал планувався, знімання проводилися до жахливої трагедії, яка трапилася на полігоні. Ми хотіли показати, у яких умовах тренуються військові, продемонструвати українцям і світу, чим живе наша армія, засвідчити бойовий дух оборонців і передати позитивну атмосферу, яка справді там панує.

Утім, сталася біда. Внаслідок розриву міномета «Молот» уранці 6-го липня загинули троє та отримали поранення дев’ятеро бійців. Навчання зупинили, триває розслідування.
Згадана зброя має погану славу серед вояків: у різні роки російсько-української війни трапилися страшні випадки, коли міномет розривався, вбивши та поранивши своїх. Таке, зокрема, сталося у Широкому Лані, під Авдіївкою та на позиціях батальйону «Айдар». Військові та волонтери звертали увагу вищого командування на проблему з функціоналом міномета. Удень 6-го липня Верховний Головнокомандувач – Президент України Петро Порошенко – заборонив використання «Молота»…

Готуючи фоторепортаж сьогодні, ми вирішили акцентувати саме на обличчях наших гірських штурмовиків. Показати світу людей, для яких щохвилинний ризик життям – не пафос, а реальність, ба навіть буденність.

Шана й честь оборонцям України! Пишаємося нашим військом!

Сумуємо за загиблими. Співчуваємо бригаді, близьким і рідним, усім українцям, які втратили братів.

Молимося за поранених.

Фото: Сергій Гудак

Текст: Алла Хаятова

 

 

Залишити коментар