Субота, 30 травня

В анексованому Криму українського активіста Володимира Балуха засудили до п’яти років колонії загального режиму та штрафу в розмірі 10-ти тисяч рублів. Це вже не перший вирок для українця, цього разу кримінальна справа була порушена через заяву начальника ізолятора тимчасового утримання, якого нібито побив сам Балух. Нагадаємо, український активіст голодує з 19 березня через незгоду з судовими переслідуваннями. Далі – у реакціях від Opinion.

Перш ніж переходити до власне реакції мережі на черговий сфальсифікований вирок проти українських бранців, пропоную вашій увазі лист, який написав сам Балух. Звернення датоване п’ятим липнем. У листі активіст подякував за підтримку та віру, назвавши це неоціненним скарбом. «Правда в тому, що на Майдані від рук адептів Кремля загинули Герої, яким народ дав ім’я «Небесна Сотня»». Правда в тому, що наш прапор символізує гідне господарювання на Богом дарованій Нам землі та непереборне стремління до пізнання Всесвіту», – написав Володимир.

Президент України наголосив, що сьогоднішній вирок, оголошений українському патріоту, можна назвати лише розправою. Адже людину, яка підняла над власним будинком український прапор, просто методично знищують за цей вчинок. Петро Порошенко також висловив, що Україна продовжить боротися за кожного заручника.

Дипломат Олександр Щерба перерахував ті методи та механізми впливу, які Москва цинічно застосовує проти українських активістів, які не побоялися відкрито заявити про свою позицію: п’ять років за піднятий прапор для Балуха, 20 років за нібито намір підірвати пам’ятник для Сенцова, постріли в око, кулі в голову та вспороті животи для інших наших хлопців. Чи можна таке забути? Таке не забути ніколи.

Тетяна Печончик, голова правління ГО «Центр інформації про права людини», наголосила, що кримський суд виніс ще один вирок Балуху в порушення фундаментальних прав людини та норм міжнародного гуманітарного права. Це вже третій вирок українському активістові у третій сфабрикованій кримінальній справі проти нього. Станом на 5 липня Балух голодує вже 109-й день.

Журналістка Анастасія Пашинська переконана, що новий вирок для Балуха – це сигнал про те, що Кремль буде демонстративно знущатися над своїми заручниками, допоки Україна не погодиться здатися, не визнає «братність» народів. При цьому Москва цинічно порушує всі мислимі закони та права людини, навіть внутрішні.

Натомість адвокат і правозахисник Сергій Мокренюк вважає, що не варто дивуватися вирокам Балуху та іншим, кому росіяни висунули необґрунтовані штучні звинувачення. На думку Мокренюка, Путіну просто потрібно хоча б щось, аби мати підставу для обміну на своїх терористів, які затримані або засуджені нашими правоохоронцями. Різниця ось у чому: ми хочемо забрати політв’язнів Путіна, а вони – терористів.

А ось журналістка Ольга Духніч впевнена, що сьогоднішній вирок – це ціна бути українцем в Криму. Там і зараз вона набагато дорожча, аніж на материковій частині країни. Тому, згадуючи про Крим, згадуйте і про ціну, яку там платять люди, аби зберегти гідність.

І на завершення, коротка, але змістовна та важлива пропозиція від письменника Андрія Куркова: «Балуху – Героя України».

Збирав реакції Степан Коза

2 комментария

  1. Крымчанин on

    Селюковский придурок, рехнувшийся на ниве бандеризма огреб свое…В колонии его научат Родину любить…А укрожопым хотелось бы задать вопрос: если в галицийском селе над домом появится Российский триколор или флаг СССР и будет вывешена табличка «переимеванной улицы павла Судплатова» или Богдана Сташинского, что вы мрази делать будете? Тут появилась информация, что в галицийском селе чуть не убили инвалида, который по дурости выехал с Донбасса и там поселился ЗА РАЗГОВОР на русском! Вы — звери…

Залишити коментар