Четвер, 29 жовтня

Ще не забули той феноменальний за своєю абсурдністю виступ Юлії Тимошенко? Там, де війна почнеться, з бойовиками домовились і подібне? Так ось, автори програми, під час якої пролунали всі ці проросійські тези, заявили, що їхню передачу закривають саме через запрошення Юлії Володимирівни. Типу наступ на свободу слова. У чому полягає маніпуляція, та чому вона не пройшла – у реакціях на Opinion.

Аби не бути голослівним, я пропоную надати слово журналістам, котрі для декого з вас можуть бути більш знаними, ніж якийсь там Степан Коза. Ось, до прикладу, Наталя Седлецька, журналістка, що займається антикорупційними розслідуваннями. І знаєте, що каже моя прекрасна колега? Що все це неправда. Автори програми «Доброго ранку, країно!» заявляють, що рішення зупинити вихід програми керівництво каналу ухвалило саме після ефіру з Тимошенко. Насправді ж, рішення було ухвалене за місяць до цього. Ось такі пиріжки, дівчатка. А хтось вже, мабуть, повірив.

Більше того, володіє програмою «Доброго ранку, країно!» не колектив НСТУ, а сторонній продакшн, ТОВ «Ера-Медіа». І хто там власник? Правильно, Андрій Деркач колишній регіонал, випускник школи КДБ, один із гарантів інтересів Російської православної церкви в Україні. Весело, правда? От добре, що в цій країні хоч журналісти вміють робити свою справу. Моє вам дякую, пані Наталя, так би просидів півдня, поки все пояснив би.

І ще один пан, якому я маю схильність довіряти. Вадим Міський, програмний директор ГО «Детектор Медіа», загалом, розповів те саме, але більш детально та без зайвих ліричних відступів. З чим же ми маємо справу? Міський переконаний: звичайна маніпуляція. Та й на щось інше й не чекали. Ага, почекаєш тут із такими власниками програми. Добре, хоч Моторолу на ефір не воскресили, і на тому дякуємо.

І знаєте, на що після цього вдвічі смішніше дивитись? А на слова тих самих бідних журналістів і творців програми, яку закривають нібито через візит пані Тимошенко. Ось, до прикладу, одна з ведучих Тетяна Гончарова написала, мовляв, Юля Володимирівна натякнула, що її поява в ефірі несе великі ризики, а програму можуть закрити. Боже-боже, швидше несіть Оскар цій пані та вогнегасник для цього хлопчини зі свічкою. Яка акторська гра, які емоції, які звороти!

Або ще краще, фінальний допис на сторінці «Доброго ранку, країно!», де все за класикою: «перед виборами владі не потрібна об’єктивна та незалежна журналістика». Агов, хлопаки й дівчата, тут не в журналістиці справа. І навіть поза виборами особисто я щось не дуже хочу чути, як із телевізору хтось вільно штовхає тези Кремля. Досить нам колишніх регіоналів. Ще й так не всіх вивели, вони ж як таргани. Ще бігатимуть без голови кілька років.

Генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія звернувся до самого Деркача (о господи, як він посмів до святого доторкнутися!) з проханням нарешті припинити брехати, й у першу чергу – своїм журналістам. Ну й підтвердження всього у двох зображеннях. Ех, так би міг загудіти фейсбук, якби всі не були зайняті більш «важливими» справами.

Ну ви ж не думали, що я залишу вас без самого Деркача? Не цього разу. Це ж просто свято, а не допис. І з Януковичем він боровся, і Кучмі перешкоджав все закривати, і від СБУ та МВС відбивався. Боже, дайте цьому хлопцю, будь ласка, героя та квиток в один бік до якогось лікувального центру. Бо ще трохи й матимемо нового Наполеона.


Чесно кажучи, чорт його знає, як там далі все це буде вирішуватись, але добре, що правду ми з вами знаємо. А далі, наприклад, політичний консультант Віктор Уколов пропонує розбиратися в суді, та й всі справи.

Збирав реакції та пив пігулки від нудоти-Тимошенко Степан Коза

1 комментарий

Залишити коментар