П'ятниця, 25 вересня

Прип’ять. Місто-привид очима сталкера

Прип’ять – місто, засноване у 1970-му році як дев’яте атомне мiсто Радянського Союзу. Це одне з найбільших у світі покинутих міст, що було спустошено внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Усе населення Прип’яті й найближчих сіл було евакуйоване 27-го квітня 1986-го року. Місто знаходиться у 30-кілометровій Чорнобильській зоні відчуження (ЧЗВ), вільний доступ до якої заборонений.

В останні роки Прип’ять став популярним об’єктом індустріального туризму, бо пейзажі міста нагадують декорації до фантастичних фільмів про апокаліпсис. Нині сюди можна потрапити у складі організованих екскурсій. Але офіційне відвідування Прип’яті влаштовує далеко не всіх, адже відчути дух зони відчуження протягом одноденної екскурсії просто неможливо. В Україні поступово набирає обертів один із видів такого екстремального індустріального туризму – «сталкеринг» , або просто відвідування та дослідження важкодоступних покинутих об’єктів, що часто поєднано з нелегальним проникненням. Похід у ЧЗВ в середовищі сталкерів вважається своєрідним еталоном майстерності. Це доступно далеко не кожному, адже для цього потрібно: володіти відповідними знаннями, бути добре фізично підготовленими, мати правильну екіпіровку, долати багато небезпек, якими вона сповнена: від диких тварин, отруйних комах і хімічного забруднення до облав, які у випадку «запалу» (на жаргоні сталкерів – прим.авт.) влаштовує охорона на нелегальних туристів. Але головне – мати невичерпний запас авантюризма!

Фото й текст: Юлія Крижевська

2 комментария

  1. Цікавий репортаж і дуже стильні фото. Іноді не вистачає кольору, але напевно, ч/б значно вдаліше передає настрій, який панує в Зоні. Дякую авторці за фотоподорож!

Залишити коментар