Середа, 5 серпня

Метеоблог головного синоптика країни

12-го липня відзначають Петра й Павла. Це свято для мене якесь особливо тепле. По-перше, я радію за тих християн, які дотримуються постів (не фейсбучних, а справжніх), і саме 12-го липня вони можуть дозволити собі більше. По-друге, цього дня колись народилася моя вже покійна бабуся Ольга – мій найкращий друг. І для мене 12-те липня завжди було і є чимось теплим, красивим і затишним. По-третє, у мене є друзі з цими іменами й навіть брати-близнюки, які народилися якраз 12-го липня, – і їх назвали, звичайно, Петро й Павло. З чим я їх і вітаю.

І найголовніше, що Петра і Павла припадає на найпрекраснішу пору року. Це вже фактично «говерла» літа. Коли все квітне, пахне, достигає, радує око й серце.

12-го липня, у четвер, погода в Україні очікується нестійкою  на всі смаки. На півдні та сході втримається спека, +30+35 градусів. На Харківщині, Полтавщині, Сумщині та Луганщині пройдуть дощі з грозами. У західних областях також переважатиме волога погода. На півночі та у більшості центральних областях дощі ймовірні місцями, проте сонця також вистачатиме. Температура повітря становитиме +24+30 градусів.

Кінець тижня в Україні також відзначатиметься контрастом температури повітря: від +20 градусів на заході до +34 градусів на сході та півдні.

13, 14 та 15-го липня дощі та грози ймовірні в більшості областях України. Щоправда, опади пройдуть від заходу до сходу поступово, разом із атмосферним вологим фронтом. Південна частина опиниться в переважно сухій погоді.

На початку наступного тижня, з 16-го липня, короткочасні грози виникатимуть хаотично на заході, півночі та в центральній частині України. Помірні та навіть подекуди сильні зливи ймовірні у західних областях. На Харківщині та Луганщині пройдуть окремі дощі з грозами. Донеччина належатиме в більшості сухій повітряній масі. На півдні також переважатиме суха погода з локальними окремими денними дощами.

На початку тижня спека у південній частині й у східних областях послабне, проте вже з четверга знову температура повітря підвищиться. На решті території України термічний режим не зазнає особливих змін.

Метеоблог синоптика

Фото: www2.wetter3.de

У Києві на Петра й Павла суттєві опади малоймовірні, хіба що надвечір пройде невеликий дощ.

13-го липня у столиці дощів побільшає, подекуди пройдуть зливи, грози та посилиться вітер.

Вихідними ситуація стане спокійнішою: суттєві опади малоймовірні, хіба подекуди можливий незначний дощ. Температура повітря коливатиметься в межах +25+28 градусів.

На наступному тижні у Києві переважатиме нестійкий характер погоди: локальні періодичні дощі, стрибки атмосферного тиску. Дещо знизиться температура повітря, до +23+25 градусів.

Із середи, 18-го липня, у столиці передбачається підвищення температури повітря – протягом дня вона становитиме +27+29 градусів.

Літо добирається до вершини, і хоч як не важко, несе в наплечнику для нас найсмачніші овочі та фрукти, найкрасивіші квіти та найфантастичніші запахи.

Ще є трохи часу до вершини. Треба й нам зупинитися та увібрати в очі та серце оцю навколишню літню красу.

Наталка Діденко