Понеділок, 26 жовтня

Сьогодні, 16-го липня, виповнюється 28 років із дня прийняття Декларації про державний суверенітет України. Цей документ, за словами президента, став поштовхом для України на шляху до незалежності. Більше про важливу дату – у реакціях від Opinion

Президент України наголосив, що нині наш курс спрямований на європейську та євроатлантичну інтеграцію, та є непохитним. Петро Порошенко також зізнався, що вірить у європейське майбутнє України.

А ось журналістка та публіцистка Лариса Волошина пов’язала цей день із можливими домовленостями Трампа та Путіна щодо Криму. За її словами, нашим завданням є не допускати зраду та змову не за океаном, а тут, адже Україна існує доти, доки ми відстоюємо її цілісність і суверенітет.


Колишній нардеп Роман Безсмертний натомість сконцентрував увагу у своєму дописі саме на прийнятті Декларації про суверенітет. У річницю прийняття документу автор допису вирішив звернутися до чинних депутатів, закликавши їх брати приклад із тих патріархів, які впевнено й талановито вели державу від 16-го липня 1990-го до 24-го серпня 1991-го року. Саме завдяки їм поїзд під назвою «Україна» вдалося втримати на рейках та повести вперед.

Адвокат Віталій Коломієць нагадав, що День незалежності офіційно був саме 16-го липня, а на першу річницю чиновники, згідно порядку відзначення тодішніх державних свят, несли квіти.. до пам’ятників Леніну.

Олег Бай, перший радник-посланник посольства України в Росії, пригадав як відбувалось ухвалення Декларації, а також людей «великого гурту», – Івана Плюща, братів Горинів, Ірину Калинець, Лева Лук’яненка та В’ячеслава Чорновіла.

Не оминула увагою цю тему й нардепка Юлія Тимошенко. На її думку, цей день є днем постанови нової політичної нації на мапі сучасної Європи, адже саме в декларації про державний суверенітет сформовані й оголошені ті принципи, які згодом ляжуть основу Акту проголошення незалежності України. Не обійшлось і без ложки дьогтю: Тимошенко критично відгукнулася щодо того, що цей день має другорядний до інших державних свят характер.

А ось Олег Ляшко вирішив додати трохи більше, ніж одну ложку того ж дьогтю. Згідно з його дописом, український народ так і не здобув справжньої волі – економічної та політичної. А все чому? Бо наші діти… «давляться аргентинськими яблуками, хворі гроблять себе індійськими таблетками, а частина населення їздить на корейських велосипедах по збудованих турками дорогах». Добре, хоч корови в нас свої, так, пане Олеже?

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар