Неділя, 29 листопада

Сьогодні виповнюється рівно чотири роки з того моменту як малайзійський Boeing 777 рейсу МН17 був збитий на сході України. На момент катастрофи на борту літака знаходилося 298 пасажирів, чия загибель перетворила трагедію на один із найбільш жорстоких злочинів сучасності. Російська влада й досі заперечує свою провину, однак факти, що збираються протягом всього цього часу, свідчать протилежне. Як згадують страшну трагедію у мережі – у реакціях від Opinion

Президент України наголосив, що літак рейсу МН17 був збитий російським зенітно-ракетним комплексом БУК, який належав російським військам і був доставлений із РФ. Тому саме Росія має понести відповідальність за цей теракт. Петро Порошенко також пообіцяв, що Україна й надалі надаватиме усю необхідну допомогу для проведення професійного розслідування та покарання винних у трагедії.

З приводу річниці трагедії висловився і прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, нагадавши, що саме він очолював державну комісію з розслідування катастрофи. За словами Гройсмана, тоді Україна разом із міжнародними експертами зустрілися з найважливішим завданням: знайти рештки тіл загиблих та передати родинам. Інше завдання – зробити так, аби весь світ знав, хто винен у загибелі людей, адже це не випадковість чи нещасний випадок, а теракт, вчинений російськими бойовиками.

Максим Нефьодов, перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі, підкреслив, що російський тероризм має бути засуджений та покараний.


Сергій Філь, заступник голови Луганської обласної державної адміністрації, переконаний, що терористи, крім того, що воюють із Україною, воюють ще й проти здорового глузду та з усім людяним. Докази, зібрані міжнародною слідчою групою, підтверджують, що МН17 знищили російським «Буком», а тому й покарання мають нести і терористи, які стріляли у літак, і їхні кремлівські куратори.

Письменниця та журналістка Світлана Поваляєва пригадала відео, на якому бойовики так званих «ДНР-ЛНР» порпають в трупах загиблих європейців, намагаючись відшукати наживу. На думку авторки допису, саме ця трагедія змусила Захід говорити не про громадянський конфлікт на сході України, а про війну, яку почала Росія.

Про те, як дізнався про катастрофу та довгий час не усвідомлював її масштабів розповів і журналіст Сергій Мельничук. Тоді, за його словами, важко було осягнути всю глибину трагедії, лише згодом все встало на свої місця. І після цього Росія прийняла Чемпіонат світу з футболу, Трамп зустрівся з Путіним. А Сенцов і далі продовжує своє голодування. Четверта річниця. Злочинець не покараний.

Про непоєднувані на перший погляд речі, які відбуваються сьогодні, написав і письменник Олексій Декань: у річницю трагедії світові лідери й далі обіймаються з вбивцею – Володимиром Путіним.

А ось Віталій Дейнега, волонтер та засновник проекту «Повернись живим», запропонував показати фото одного з загиблих, який летів злощасним рейсом МН17, усім, хто голосував за Трампа, хоче дружити з Росією та тішиться зустрічі президента США з російським диктатором.

Про зустріч з Путіним написав і журналіст Роман Бурко. За його словами, ніхто з винних російських офіцерів досі не сидить на лаві підсудних, натомість Трамп робить компліменти Путіну. Світ знову опинився біля прірви та його врятує, на думку автора допису, тільки Україна.

І наостанок, невелика послідовність, яку теж помітив Роман Бурко.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар