Неділя, 6 грудня

Кінофестиваль в Одесі: основні події першої половини через призму фотокамер

Сьогодні вже екватор фестивалю. Довгоочікувана для країни подія почалася з червоної доріжки та церемонії відкриття ОМКФ-2018 в Одеському національному академічному театрі опери та балету. 

 

У перший день були представлені фільми-учасники конкурсних програм, члени журі та зіркові гості. Лауреатом «Золотого Дюка» за внесок у розвиток кіно, першу нагороду 9-го Одеського кінофестивалю, отримала Ада Роговцева, яку вручив акторці Ерік Робертс. А фільмом відкриття став «Жінка на війні».

У другий день у Фестивальному центрі пройшла прес-конференція секції «Серіали!», у якій брали участь: директор телеканалу «Україна» Вікторія Корогод, генеральний продюсер «Української продакшн студії» Ірина Заря та Дана Ідісіс і Юваль Шафферман, режисери серіалу «На спектрі» (Ізраїль). У рамках цієї події були представлені роботи з п’яти країн: «Мама неправа» (Франція), «На спектрі» (Ізраїль), «Нафтовий фонд» (Норвегія), «День» (Бельгія), «Хто ти?» (Україна).

У цей же день відбулася творча зустріч із Еріком Робертсом, який поділився своїм досвідом та розповів про свій професійний шлях: «Акторство – це професія, яка дає можливість розвиватися. Я дуже люблю домашню роботу. Завдяки акторству мені довелося багато прочитати».

Також Гуннар Бергдал провів творчу зустріч, присвячену 100-річному ювілею Інгмара Бергмана (шведського режисеру театру й кіно, сценариста, письменника, одного з провідних творців авторського кіно XX сторіччя).

А ввечері на Потьомкінських сходах чимало людей зібралося на традиційний open-air перформанс у супроводі симфонічного оркестру: чорна-біла стрічка «Safety Last!» (1923-го року) режисерів Сема Тейлора та Фреда С. Наймаєра. Цього року стрічці виповнюється 95 років.

День третій. Пройшла зустріч із відомою акторкою Адою Роговцевою. Вона розповідала слухачам про письменництво, акторство та свою сім’ю. А також поділилася: «Пишіть історію своєї родини, своїх батьків, бабусь та дідусів. Це дозволить вам зробити найголовніше – вислухати їх. У цьому і є вся цінність родинних стосунків».

Дені Лаван, французький режисер, який представив на вечірньому показі у Зеленому театрі свою картину «Ніч пожирає світ», на зустрічі розповів слухачам про свій досвід та поділився власними думками про кіно.

Також на ОМКФ у цей день відкрилася секція Actor’s Workshop. Це спеціальна подія для акторів від провідних спеціалістів. Куратором став актор та режисер Іван Шведов. Подібні зустрічі будуть проходити з 15-го до 18-го липня.

День четвертий. Наомі Кавасе, японська кінорежисерка, сценаристка та продюсер, яка представила на цьогорічному фестивалі фільм «Тиха вода», «Сяйво», провела творчу зустріч та майстер-класи для гостей. «Зйомки фільмів допомагають мені зробити цей світ кращим», — поділилася Наомі зі своїми слухачами.

Одними з яскравих фільмів цього дня виявилися: «Важіб» Анемарі Жасіра та «Вежа. Ясний день» Яґоди Шельца. Режисери провели прес-конференцію та розповіли журналістами й гостями про роботу над фільмами.

Кінофестиваль доходить тільки до середини, тому чекаємо на подальші зустрічі, покази фільмів, нагородження та назви картин-переможців.

Фото: офіційний сайт ОМКФ

Залишити коментар