Четвер, 24 вересня

У Міністерстві ректора звинуватили в саботажі роботи комісії, яка мала його перевірити. Тож нині МОЗ достроково розірвало контракт із Валерієм Запорожаном. Також повідомляється, що Міністерство неодноразово отримувало скарги від народних обранців, громадських активістів й організацій щодо неправомірних дій Запорожана та критичної ситуації в Одеському медичному університеті. Далі – у реакціях від Opinion.

На офіційній сторінці Міністерства охорони здоров’я повідомляється, що дії Валерія Запорожана, а саме недопуск комісії до проведення перевірки, свідчать про відкритий саботаж й унеможливлюють подальшу роботу комісії. Саме тому з 17-го липня 2018-го року контракт із вже екс-ректором було розірвано. Ну що ж, хтозна, можливо, це лише початок чогось грандіозного та масштабного. А поки що пан Запорожан приєднався до клубу колишніх ректорів медичних вишів України. Принаймні пані Амосовій тепер буде не так сумно.

А ось і сам наказ, який став вирішальним у цьому конфлікті. До слова, це вже не перша спроба усунути пана Запорожана з посади минулого разу йому вдалося відновитися та повернутися до улюбленого крісла. А поки що обов’язки ректора покладені на Костянтина Аймедова, завідувача кафедри психології Одеського медичного університету. Контролюватиме виконання цього наказу заступник міністра Олександр Лінчевський. Ну і засоби масової інформації, сподіваюся, теж не обмежаться короткими замітками, ми ж типу четверта влада і все таке.


Сімейний лікар і секретар громадської ради при МОЗ Євген Гончар зауважив, що далі нас очікують «реформовані» суд та обрання нового ректора трудовим колективом університету, якого всі ці роки все влаштовувало. Та, тим не менш, саму новину Гончар відніс до хороших, додавши, що в компанії «репресованих МОЗом» поповнення. Та не бійтесь ви, лавка репресованих, кажуть, гумова, «борітеся – поборете!»


Громадський активіст Дмитро Роговський зазначив, що пан Аймедов, на плечі якого нині звалилося керування навчальним закладом, є не просто завідувачем кафедри, але й професором, доктором медичних наук, лікарем-психіатром, наркологом та судово-психіатричним експертом. Словом, на скріншотах виглядає так, ніби гірше від звільнення та тимчасового призначення точно стати не може.

Чому не стане гірше? Бо репутація екс-ректора не така вже й біла та пухнаста. Я б навіть сказав більше: зовсім не біла. Ось, до прикладу, Сергій Стерненко, громадський активіст та екс-очільник одеського осередку «Правого сектору» назвав пана Запорожана «мультимільйонером, ригом, проросійським колаборантом, батьком корупційної піраміди університету» та ще рядом високих титулів та звань. Може, я доволі суб’єктивний, але, здається, цей ректор зламався, треба нести нового.

Відома блогерка, письменниця та журналістка Зоя Казанжи назвала день розірвання контракту днем, про який мріяли всі притомні люди, адже закінчилась 24-річна «ера Запорожана», ректора одного з найбільш корумпованих ВНЗ України. Більш того, Уляна Супрун на сьогодні має нагоду отримати безсумнівний респект від авторки. Та перед цим варто все ж перемогти цю гідру, бо зараз можуть бути задіяні всі механізми та можливості. Ну що, беремо попкорн та слідкуємо за цікавим та епічним протистоянням? Хоча, все може закінчитися більш тривіально, пан масон, ой, кхм, пан екс-ректор просто піде додому, дивитися якийсь серіальчик. Як кажуть, будемо дивитися.

А ось блогер Сергій Стебліненко продемонстрував більш критичне мислення, адже не так давно Запорожан вже відновився на посаді через суд. Тож цього разу здобути умовну перемогу можна буде лише, якщо колишній очільник університету сам «відкриє свої кінгстони». Ну хоч якісь різні думки, тепер вже здається, що кульмінація лише попереду. Чи то тільки в мене так?

Про те, що варто очікувати на продовження історії повідомив і громадський активіст Павло Поламарчук. До слова, цікаве використання прикладки: «ректор-корупціонер». Добре, хоч не «корупціонер-ректор», а то я взагалі би боявся потрапити до рук випускників останньої чверті століття.

Чи зможе відомство Супрун все ж поставити крапку в цій історії, або ж Степану Козі доведеться писати ще не одну реакцію – будемо слідкувати. Однак політичний експерт Олександр Золотонос зауважив, що пан Запорожан пережив «вагон міністрів», та не зміг повторити цей майстерний трюк із Уляною Супрун. Хех. Зачекайте, ще знайдуть до чого причепитися, це ж фейсбук, самі знаєте.

Збирав реакції та колекціонував екс-ректорів Степан Коза

1 комментарий

  1. Финиш запорожанство-крахоборству on

    У меня сестричка в 90-х очень хотела поступить в Одесский медин. Закончила школу с золотой медалью, прек!расна знала химию и биологию. Вышли на эту мразь, а он зарядил сумму на которую можно было хату взять на Котовского в то время. Ну его послали н а к у й, а сестра сама поступила на технолога общественного питания и очень хорошо училась. Но мечта юности была похерена из-за буги-хапуги. Самые худшие врачи в Одессе, мне за несколько лет ставили несколько неправильных диагнозов, ну и лечили. А все потому что местый медин — это касса взяток для «великого Запорожана»…. Вообщем черт этот незаменим как ник крути. Слава Супрун

Залишити коментар