Четвер, 24 вересня

Зовсім незабаром, 21-го липня, у Москві має відбутися фінальний бій Всесвітньої боксерської суперсерії між українцем Олександром Усиком та росіянином Муратом Гассієвим. Нещодавно стало відомо, що українець відмовився проводити відкрите тренування в Москві, та разом із тим у мережі продовжуються дискусії щодо, власне, місця проведення поєдинку. Далі – у реакціях від Opinion.

Той факт, що Олександр Усик битиметься зі своїм суперником у Москві, почав обговорюватися у мережі ще наприкінці червня. До прикладу, волонтерка Анна Владикіна пригадала слова українського боксера про те, що той ніколи не виступатиме в Росії. Натомість, ми бачимо зовсім іншу картину. Разом із тим авторка допису пригадала слова Усика про «братів слов’ян», зрештою назвавши боксера клоуном, який продав свою країну. Єдиний випадок, за якого Владикіна погодилася би взяти свої слова назад – якщо б Усик замість грошей вимагав звільнити українців, які опинилися за російськими ґратами. Щось я знову все забув, спорт ще тримається за ниточку «поза політикою», чи вона нарешті обірвалась?

Натомість, журналіст Юрій Нестеренко розкритикував тих, хто дорікає Усику в продажності Москві та в порушенні власної обіцянки не їхати до Росії. Ось вам і баланс думок  там вже самі вирішуйте.

Сам Олександр Усик в інтерв’ю одному зі спортивних українських видань, зазначив, що йому нема різниці, де саме відбудеться бій, а також додав, що очікує на підтримку з України. За словами боксера, до Москви він та його команда поїдуть із гарним настроєм. Кхм, Олександре, треба ж якось правильно слова підбирати. Сказав би вже, з нейтральним, наприклад, чи рішучим. А то на тобі – хороший настрій у Москві.

До слова, колеги з ТСН опублікували коментар боксера, у якому той висловлює сумнів щодо того, чи точно відбудеться бій. Однак зустріли його добре, і сам спортсмен нині готовий до бою та продемонструє все, на що здатний.

Натомість, президент Національної ліги професійного боксу України Михайло Зав’ялов розповів, що з самого початку був проти проведення двобою в Москві, та наголосив, що подібні зустрічі мають відбуватися на нейтральній території. Щодо Усика – то звинувачувати його не варто, усі питання треба спрямовувати до організаторів. То що, змінюємо курс зради на інших людей? Чи бойкотуємо? Чи дивимося? Щось я повністю заплутався.

Вочевидь, поєдинок за участі Олександра Усика навряд чи може викликати реакцію подібну до бойкоту Чемпіонату світу в Росії. Про це написав і блогер Антон Ходза, натякнувши, що нам не вдалося впоратись із бойкотом ЧС. Гм. Як варіант, можна звинуватити у всьому хорватів, яких так активно обговорювали в мережі майже тиждень. Чи якийсь інший вид бойкоту? Вибірковий, поверхневий?

Аби не бути голослівним, ось вам маленький доказ того, що хорвати і справді перетягнули на себе всю увагу, у тому числі й щодо місця боксерського поєдинку. Як зазначає публіцист та активіст Андрій Дрозда, мудрий фейсбук відповіді на питання «бойкотувати чи чекати результату» не дав.

А ось із боку Національної боксерської збірної до Усика були передані лише побажання перемоги в поєдинку проти Мурата Гассієва, адже наш боксер має шанс стати абсолютним чемпіоном світу. Ось сиджу, пишу це все, та розумію, що ніби нещодавно ще була ера братів Кличків. Старіємо, любчики.

Журналіст Євген Пастухов і взагалі вважає, що до громадянської позиції Олександра Усика можна ставитися по-різному, однак не варто сумніватись у його спортивній доблесті. Ну, власне, це десь на межі з висловом про «спорт поза політикою», чи ні?

Ну і наостанок поділюся з вами традиційною фейсбуковою творчістю щодо відмови Усика проводити в Москві відкрите тренування напередодні фінального бою. Автор, до слова, впевнений, що «Саша» поїхав туди даремно.

Збирав реакції та негативні відгуки про свої огляди Степан Коза

Залишити коментар