Середа, 30 вересня

На вчорашньому засіданні уряду Володимир Гройсман оголосив, що «візьметься» за ліс-кругляк. Зустріч прем’єр-міністр розпочав зі слів про боротьбу з контрабандою, зокрема, лісу-кругляку до Європейського Союзу. Більше про те, як планують рятувати український ліс, – у реакціях від Opinion.

Володимир Гройсман наголосив, що за останні три-чотири тижні майже 1000 вагонів лісу покинули територію країни. Зазвичай, за словами прем’єр-міністра, це працює так: від нас вивозять «дрова», а за кордон вже потрапляє ліс-кругляк, себто ділова деревина високої якості. Для того аби припинити контрабанду, Гройсман вирішив підписати звернення до Генеральної Прокуратури, звернутися до партнерів з ЄС, повідомити про проблему НАБУ та навіть дати доручення «Укрзалізниці» фіксувати вивезення лісу, фотографуючи кожен вагон. Я ось тільки не зрозумів, а перед цими трьома-чотирма тижнями кругляк стояв весь такий цнотливий, і жодна контрабандистська рука його не торкалась? Щось не віриться.

Нардеп Ігор Мосійчук наголосив, що заява Володимира Гройсмана є насправді не його ініціативою, а підтримкою боротьби Радикальної партії Олега Ляшка за збереження українських лісів та розвиток вітчизняної деревообробної галузі. Ну, хто б сумнівався. Партія взагалі унікальна: і корів рятують, і труси скуповують, ще й за ліс хвилюються. Золоті люди, не інакше. Проте, Мосійчук звернувся і до Петра Порошенка, вимагаючи підписати законопроект «радикалів» попри те, що хтось із президентського оточення виступає проти цього. Ех. Схоже, любов до смайликів у Мосійчука назавжди.

Не змовчав і сам Олег Ляшко. З усім своїм радикалізмом він закликав президента не наступати на старі граблі та підписати закон, за яким контрабандистам загрожуватиме до 12 років тюрми. От як всі активізуються перед виборами, помітили?

Привітав Гройсмана та рішення уряду з боротьби із незаконною вирубкою лісу та контрабандою лісу-кругляку і голова Верховної Ради Андрій Парубій. На його переконання, карпатські ліси є скарбом всього народу та легенями України. Божечки, пане Андрію, ніби знов у четвертому класі та читаю якісь вірші. Треба ж якось реалістичніше, ну.

А ось нардеп Сергій Рибалка замість привітань розкритикував той факт, що Володимир Гройсман вирішив тільки зараз звернутися до генпрокурора. Тут, до слова, і цифри вже інші. Рибалка наголошує, що лише за день вивозиться близько тисячі вагонів. Прем’єр-міністр, нагадаю, таку цифру розтягнув на кілька тижнів. Ось тепер сиди і думай, кому вірити, а кого просто лайкати.

І на завершення, кілька слів від політичного консультанта Миколи Спірідонова. За його інформацією, Володимир Гройсман може стати новим кандидатом на президентських виборах, оскільки має репутацію навіть кращу, аніж у чинного президента. Ну, що тут додати, плітки – це завжди цікаво та весело, особливо від експертів. Побачимо, хто врешті буде правий.

Збирав реакції та душі контрабандистів Степан Коза

Залишити коментар