П'ятниця, 27 листопада

Сьогодні, 20 липня, виповнюється два роки з моменту загибелі відомого журналіста Павла Шеремета. Того дня близько 07:45 ранку автомобіль, за кермом якого перебував Шеремет, вибухнув. Слідство схиляється, що вбивство було скоєне через професійну діяльність, однак досі ані організатори, ані виконавці вибуху не затримані. Що з цього приводу пишуть у мережі – у реакціях від Opinion.

Речник Генеральної Прокуратури Андрій Лисенко повідомив, що станом на сьогодні вже проведено понад 20 різноманітних експертиз, деякі ще тривають. За словами слідчих, опитано десятки людей, проведено моніторинг ефіру мобільного зв’язку, вивчено записи камер відеоспостереження та матеріалів, які з’явилися в медіапросторі. Сьогодні, за словами Лисенка, відпрацьовується, чотири основні версії щодо мотивів скоєння вбивства Павла Шеремета: професійна журналістська діяльність, особисті неприязні стосунки, дестабілізація обстановки в Україні, помилка об’єктом (адже підірваний автомобіль належав Олені Притулі).

Політичний експерт Олексій Мінаков натомість заявив, що вимога результатів розслідування щодо вбивства Павла Шеремета, яку сьогодні активно висловлюють як громадські активісти, так і політики, не є спекуляцією, а радше адекватним та здоровим побажанням, щоб почуватися у безпеці. Експерт припускає, що досі немає однозначної версії, яку можна достеменно довести фактами. І це зовсім не свідчить про професіоналізм, таке буває, тим паче, що у розслідуванні беруть участь представники ФБР, яких, за словами Мінакова, досить складно назвати дилетантами. Сьогодні ж, як і минулого року, приводів буди задоволеними слідством, на жаль, немає.

Адвокат Масі Найєм зі свого боку розповів, яким чином сьогодні відбувалось вшанування пам’яті Шеремета. За його словами, на місце загибелі прийшла посол США, однак не було нікого із представників української влади. Адвокат впевнений: показник ефективності роботи правоохоронців якраз у цьому мовчанні Юрія Луценка, генерального прокурора, та Арсена Авакова, міністра МВС.

Про тих, хто прийшов згадати про страшну трагедію, розповіла і народна депутатка Вікторія Войціцька. Вона також запевнила, що не було жодного представника влади та правоохоронних органів, які, на її думку, свідомо саботують слідство. Ось і маємо, нардепи вже не уналежнюють себе самих до представників влади.

Журналістка Анастасія Станко наголосила, що наразі нам залишається самим пам’ятати, самим розслідувати і самим вимагати. Не йдеться і про відчуття безпеки, як і про те, що влада в нашій країні, на переконання журналістки, готова відстоювати свободу слова. Станко підкреслює: за ці два роки так багато всього сталося з цією свободою слова, що Павло Шеремет точно б не мовчав.

А ось журналістка Наталя Седлецька взагалі переконана, що представники влади винесли тему вбивства Павла Шеремета за дужки свого публічного порядку денного. Все вказує на те, що слідство у справі вбивства журналіста давно зайшло в глухий кут. Журналістка також зізналася, що під час розмов правоохоронці не під запис наголошували, що справді не знають, куди рухатися далі. Седлецька також заявила, що журналістська спільнота не припинить вимагати від влади відповіді, хто саме вбив їхнього колегу.

Журналіст Михайло Ткач висловив певне роздратування та нерозуміння щодо тих людей, які на прес-конференціях називають Павла Шеремета своїм товаришем, однак жодного разу не вшановували його пам’ять на місці вбивства. А ще щодо тих, хто кажуть, що нібито знаходяться в одному човні з журналістами, а насправді нехтують можливістю привернути увагу до розслідування трагедії своєю присутністю.

У контексті обговорення річниці вбивства Павла Шеремета активізувалися і представники сумнозвісної для всіх нас Партії регіонів. Ось, наприклад, допис пана Миколи Азарова, одного зі співзасновників та екс-голови партії, перший віце-прем’єр-міністр і міністр фінансів України в урядах Віктора Януковича. Загалом, все по класичній для регіоналів схемі: повна анархія, атмосфера безкарності та терору, київський режим, хунта тощо. Словом, адепти «регіонів» не змінюються, тому читайте з обережністю та здоровим скептицизмом.

Ще один екс-регіонал Євген Мураєв, який не так давно дозволив собі назвати Олега Сенцова терористом, також не відмовився від можливості вставити свої кілька копійок (чи рублів?) цього разу щодо непрофесійності журналістів. Ну так, хто б іще заговорив про професійність, як не пан Мураєв.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар