Неділя, 29 листопада

Тиждень, що минає, видався дійсно спекотним: Трамп і Путін обговорювали референдум на сході України, НАБУ та САП поринули у рейтингову війну, а над нашою економікою нависли хмари міжнародних санкцій. Докладніше – у тижневому дайджесті через призму фільму «Донбас» Сергія Лозниці.

Українська прем’єра фільму «Донбас» Сергія Лозниці відбулася на Одеському міжнародному кінофестивалі під гучні оплески вибагливих глядачів. У стрічці показане жорстке життя на окупованих територіях, де часто звірине перемагає людське, що надзвичайно актуально не тільки для нашої країни, а й для всього світу. Прем’єра для загалу буде восени, а поки можете насолодитися (чи жахнутися) кадрами з картини, яка виборола нагороду на Каннському кінофестивалі.

Тиждень у призмі: розбираємо ключові події через кадри фільму «Донбас»

Кадр із фільму «Донбас»

У понеділок у фінському Гельсінкі відбулася перша зустріч Дональда Трампа та Володимира Путіна. Лідери країн спілкувалися щонайменше півтори години без ЗМІ, але журналісти все одно з’ясували, про що мовилося. Зокрема, президенти обговорювали ймовірність провести референдум на Донбасі під «чуйним наглядом міжнародної спільноти». Хай там як, але, за даними джерел, американський президент був справжнім підлабузником і демонстрував тотальную лояльність Путіну. За тиждень на саміті НАТО Трамп кричав, що якби не Обама, то анексії Криму не сталося б. Що ж, як виявляється, базікати – не мир будувати.

Тиждень у призмі: розбираємо ключові події через кадри фільму «Донбас»

Кадр із фільму «Донбас»

Що більше нагадує цирк: весілля бойовиків у ДНР чи медійна війна НАБУ Ситника та САП Холодницького? У вівторок невідомі молодики увірвалися до будівель двох антикорупційних структур. В одному офісі тітушки влаштували гармидер, а інший закидали тортами відомої кондитерської фабрики й облили зеленкою Ківу та Шабуніна. Жарти-жартами, а останній отримав хімічний опік очей та був змушений госпіталізуватися. Здається, медійна війна Ситника та Холодницького перейшла межу здорової конкуренції та стала фарсом. Камон, може будете з корупцією боротися, а не один з одним?

Тиждень у призмі: розбираємо ключові події через кадри фільму «Донбас»

Кадр із фільму «Донбас»

Росія планує накласти економічні санкції на Україну у відповідь на приєднання нашої країни до обмежень від ЄС. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Київ не боїться такого рішення та в будь-якому разі здійснюватиме жорстку політику проти агресора. А як протистоятиме Україна Євросоюзу – невідомо, адже ЄС через торговельну війну з США був вимушений запровадити квоти на металопродукцію, нашого виробництва також. Наші міністри заявили, що для обмежень немає підстав, але їхні слова виглядали настільки невиразно, що металісти усієї країни тепер істерично шукають нові ринки збуту, аби в нас не було долара по 30 вже цієї зими. Мабуть, краще зайнятися цією проблемою, ніж іронізувати над санкціями від РФ, з якою, до речі, в нас вже другий рік поспіль зростає товарообіг.

Тиждень у призмі: розбираємо ключові події через кадри фільму «Донбас»

Кадр із фільму «Донбас»

У фільмі Лозниці бойовики глузують над німецьким журналістом так само, як російські шпигуни – над місією ОБСЄ на Донбасі. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ (СММ) вважає «важким ударом» оприлюднені німецькими журналістами дані про витік інформації та проведе внутрішнє розслідування. Уже відомо, що російські шпигуни збирали дані щодо вподобання у жінках Александра Хуга, керівника місії, та інші особисті, вкрай приватні речі. Окрім того, флешка, що потрапила до журналістів, містить міні-досьє на членів місії, де описані риси характеру, схильність до вживання алкоголю, фінансовий стан, вподобання щодо жінок тощо. Ба більше, інспектори ОБСЄ постійно бувають на позиціях української армії та знають їхнє розташування – тож і ці дані не є секретом для російських найманців на Донбасі.

Тиждень у призмі: розбираємо ключові події через кадри фільму «Донбас»

Кадр із фільму «Донбас»

Цього тижня весь світ згадував жахливу трагедію, що сталася над небом Донецька. Терористи із російського БУКа збили пасажирський літак рейсу MH-17. Цей авіатеракт став другим за чисельністю жертв після 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку. 298 загиблих досі не поховані на рідній землі, а вбивці не відповіли за трагедію. США, ЄС та увесь інший цивілізований світ покладають відповідальність на Росію, вже знайдена частина РФ, з якої привезли ракети, але що з того, якщо Трамп тисне руку Путіну, а європейці досі не визначилися з «Північним потоком»? Вся дипломатія, вся підтримка «західного світу» розбивається об анексований Крим та буремний Донбас.

Тиждень у призмі: розбираємо ключові події через кадри фільму «Донбас»

Кадр із фільму «Донбас»

Одна з найважчих сцен фільму «Донбас» – епізод зі знущанням над українським добровольцем. Літній чоловік міцно тримається, коли звіриний натовп намагається розірвати його. Так само й Олег Сенцов голодує вже 69 днів і не збирається здаватися. Ув’язнений режисер лише дивується, чому наші політики припинили боротися за українських бранців. Що ж, цього тижня світ відзначав століття з народження Нельсона Мандели – політичного лідера Південої Африки, який провів у в’язниці 27 років за свої політичні погляди, а потім поборов апартеїд та очолив державу. Тож не опускаємо руки, а молимося, аби Олег вийшов якнайшвидше та зайнявся тим, що у нього виходить найкраще – приймав наші оплески за своє кіно.

Текст: Костянтин Руль

Залишити коментар