Четвер, 26 листопада

Метеоблог головного синоптика країни

Циклонам й антициклонам дають імена. Так вирішили колись для зручності обміну інформацією про атмосферні утворення. Зараз за певну суму можна дати своє ім’я циклону чи антициклону.

В Україну кілька тижнів тому прийшов циклон. На німецьких прогностичних картах його позначили, як Halina.

Циклон приніс довгоочікувані дощі, не дуже очікувані грози та подекуди вже зовсім небажані шквали з градом. Проте українці, призвичаєні до літніх споконвічних атмосферних процесів, не сильно нарікали на Halina, знаючи, що вона, Halina, або він, циклон, промчуться своєю траєкторією та й підуть далі поливати дощами та гриміти грозами.

Проте йшли дні. Потім минув тиждень, другий, а циклон все ще стаціонував над Україною. Зрозуміло, що йому тут сподобалося. Нам вже тисячі років тут подобається. Але ж ми знаємо з теорії, що циклони, зазвичай, народжуються, пробігають, залишають кордони й все це за одну-дві доби.

Цього разу виявилося все не так. Ні, нічого надприродного не сталося. Циклони справді часом старіють над однією територією кілька тижнів. Але буває така ситуація не часто.

Україна, особливо її західна та північна частини, вже почала нагадувати як не В’єтнам, то екваторіальне довкілля. Волога погода проникла в найменші щілини; дощі перетворили вулиці та тротуари у річки, відносна вологість повітря становила від 60 до 100 відсотків; дихати за досить високої температури повітря було важко та складалося враження, що скоро навколо можна буде побачити бегемота чи горилу, типових  мешканців екваторіального клімату.

Одночасно із циклоном-довгожителем на півдні та сході панувала та панує спека – +32 градусів.

Словом, поточна погода дивувала та вражала. Подивимося, що нас очікує найближчими днями.

Циклон Halina, який дотепні українці вже охрестили Бабою Галею, ще побуде у наших краях.

Метеоблог головного синоптика країни

Фото: wetteronline.de

26-го та 27-го липня у західних та північних областях, а також подекуди в центральній частині, ще можливі короткочасні дощі та грози саме завдяки діяльності хоча й старшої, проте ще жвавої Баби Галі – циклону.

На півдні та сході суттєві опади будуть малоймовірними, переважатиме спекотна погода з температурю повітря +27+33 градуси.

28-го та 29-го липня циклон заповнюватиметься, атмосферний тиск зростатиме та ймовірність дощів суттєво зменшуватиметься. Погода візьме курс на сонце та спеку.

Саме в кінці тижня висока температура повітря почне охоплювати усі регіони України, і впродовж суботи-неділі стовпчики термометрів досягнуть +28+32 градусів, на півдні та сході очікується +30+35 градусів.

Перша половина наступного тижня у більшості областей України буде спекотною, передбачається +28+34 градуси, суттєві опади малоймовірні. Лише на заході та подекуди на півночі можливі локальні незначні дощі та грози. 1-2-го серпня у північних районах України очікується послаблення спеки на 3-6 градусів.

У Києві 26-27-го липня циклон ще змахне сльозу прощання із столицею, місцями пройдуть окремі зливи із грозами, температура повітря становитиме +25+27 градусів.

Вихідними вологість почне зменшуватися, суттєві опади малоймовірні, температура повітря підвищиться до +27+30 градусів.

На наступному тижні, починаючи із понеділка, в Києві диктат циклону закінчиться. Переважатиме у столиці суха та спекотна погода з денною температурою повітря +28+31 градус. 1-2-го серпня спека послабне до +25+27 градусів.

Циклон намагався змінити наш клімат, насаджуючи свої метеорологічні умови. Проте йому це не вдалося. Циклони приходять і йдуть собі далі, як би довго це не відбувалося.

А літо, прекрасне українське літо, триває і триватиме завжди.

Наталка Діденко

4 комментария

  1. дарма,що циклонша тезка,але хочу висловити їй своє «фе» : город полила нормально лише раз,другого разу щось прокапотіла вже після мого поливу, а тропічна спека й досі стоїть !.. якась зациклена на столицю циклонша…добре,що Апельмон спостерігав за цими «кониками» з балкона,а іншим київським вусатькам ,вочевидь ,дісталось від цього мокрого неподобства

  2. Pingback: В Украину идет адская жара: когда будет +35 и больше

  3. Pingback: В Україну йде пекельна спека: коли буде +35 і більше

  4. Pingback: В Україну йде пекельна спека: коли буде +35 і більше | SNN

Залишити коментар