Понеділок, 28 вересня

Днями Державний департамент США оприлюднив Декларацію щодо Криму, в якій визнається вторгнення Росії в Україну та незаконне захоплення українських територій. Ця подія викликала широке обговорення серед політичних діячів та медіа. Про реакції в мережі – у матеріалі від Opinion.

Президент України Петро Порошенко привітав українців з цією подією і назвав Декларацію достойною відповіддю Вашингтона на гібридні провокації Кремля. Також голова держави зазначив, що «приналежність Криму нашій державі не обговорюється». І закликав підтримувати Декларацію, щоб єдиним фронтом змусити Росію припинити агресію. Звісно, такі слова президента спричинили хвилю радісних репостів та зітхань полегшення – надто багато у світі говорили про зустріч Трампа і Путіна в Гельсінкі. 

А на сторінці посольства США в Україні був опублікований постер із прямолінійною заявою державного секретаря США Майка Помпео про те, що Сполучені Штати відкидають незаконну анексію Криму.

Звичайно, і російська сторона не забарилася з відповіддю. Так званий голова Республіки Крим Сергій Аксьонов на своїй сторінці у Facebook використовує чимало красномовних ярликів: «вільне волевиявлення кримчан», «нацистський режим у Києві», «захоплення влади у результаті державного перевороту». Він резюмує, що поява Декларації не вплине на хід історії, адже, за словами президента РФ, питання територіальної приналежності Криму закрито назавжди.

А от українська журналістка Мирослава Гонгадзе іншої думки. Вона сподівається, що ця декларація вплине на світову спільноту й одного дня Крим знову повернеться до України.

Посол України в США Валерій Чалий опублікував фото історичного моменту – передання у Держдепартаменті США оголошеної Декларації. Він зазначає, що це потужне і вчасне рішення США, і додає: «Крим – це Україна!» 

А перша заступниця голови Верховної Ради України Ірина Геращенко у своїй публікації зазначила, що Декларацію отримав лідер кримських татар, син України Мустафа Джемілєв. Вона наголосила, що боротьба за звільнення українського Криму буде продовжуватися надалі.

Російська сторона, звісно ж, відкидає важливість і впливовість цієї події. Наприклад, директорка Департаменту інформації та друку МЗС Росії Марія Захарова на своїй сторінці відверто іронізує над доленосністю Декларації, ставлячи під сумнів будь-яку офіційну політику США.

Але все ж в Україні з’явилася надія, що ця Декларація – справжня перемога, серйозний крок на шляху до вирішення конфлікту. Про цю надію пише і журналіст Олександр Янковський. Він проводить аналогію між справами Латвії, Литви, Естонії та України. І сподівається, що Криму для звільнення буде необхідно менше 50 років.

Реакції збирала Лейла Церковнюк

Залишити коментар