Субота, 26 вересня

Швейцарську лабораторію Spiez, яка спеціалізується на запобіганні хімічним, біологічним і ядерним загрозам, ймовірно, атакували хакери, пов’язані з Росією. Про це повідомляє швейцарське видання Blick.

Лабораторія в кантоні Берн, ймовірно, стала мішенню для хакерів через її роль у розслідуванні отруєння Сергія та Юлії Скрипаль в британському місті Солсбері. Лабораторія залучалася до експертизи нервово-паралітичної речовини, яка була використана для отруєння. Хакери з групи Sandworm, пов’язаної з російським урядом, представлялися членами організаційного комітету лабораторії та поширили документ із інструкціями про майбутню конференцію з хімічної зброї, заплановану на вересень.

Документ в форматі Word містив тільки інформацію про конференцію. У файл була встановлена шкідлива програма. Кіберзлочинці використовували підроблену адресу електронної пошти та націлювалися на експертів із хімічної зброї, запрошених на конференцію. «Хтось діяв від імені лабораторії. Ми негайно поінформували учасників конференції, що документ не наш, і вказали на небезпеку», – сказав Курт Мюнгер з Федерального управління цивільного захисту. За його словами, злам спричинив обмежену шкоду. «Сама лабораторія не зареєструвала жодного відтоку даних», –  підтвердив Мюнгер.

Залишити коментар