П'ятниця, 25 вересня

Сьогодні у Бердянську невідомий пострілом у спину вбив громадського активіста, воїна АТО Віталія Олешка з позивним «Сармат», який критикував місцеву владу Бердянська. Про це повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook бойовий товариш вбитого Андрій Маджаров. Як згадують Віталія Олешка та які версії висувають щодо замовника — у матеріалі від Opinion.

Першим про вбивство повідомив Андрій Маджаров під час прямого ввімкнення у соціальній мережі. У відео він розповідає, що вбивство було скоєно на подвір’ї власного будинку-готелю Віталія Олешка. За словами товариша вбитого, невідомий зробив два постріли в спину. Зараз соціальна мережа Facebook попереджає користувачів про шокуючі кадри у відео.

Журналіст Юрій Бутусов розповідає, що три місяці тому зустрічався з Віталієм Олешком й обговорював його конфлікт із місцевим олігархом, народним депутатом Олександром Пономарьовим, який керує компанією «Агрінол». За словами Юрія, Пономарьов контролює владу в Бердянську та має зв’язки у кримінальному світі. Журналіст наполягає, що одна з основних версій вбивства Сармата має бути замовлення Понамарьова. Юрій Бутусов просить надати максимального резонансу цій справі й покарати винних.

Голова громадської організації OPIR.ORG Владислав Грезєв зазначив, що нині напади на активістів не поодинокі. Він каже, що замахи й вбивства в результаті приведуть до тих, проти кого направлена діяльність цих людей. Активіст не знає, як з цим боротись, але впевнений, що бездіяльність не допоможе Україні стати краще.

Активіст, журналіст Назар Приходько також повідомив про цю подію. Він каже, що не має слів, щоб прокоментувати те, що сталося. І пропонує подивитися прямий ефір Андрія Маджарова.

Активіст Володимир Веселкін розповів, що знає Віталія Олешка як небайдужого громадянина, який вів боротьбу з «місцевими царьками». І говорить, що, незважаючи на небезпеку, сам не збирається ховатися.

На сторінці Віталія Сармата люди продовжують публікувати слова співчуття та сподіваються, що злочинець буде знайдений та покараний.

Реакції збирала Лейла Церковнюк

Залишити коментар