Четвер, 26 листопада

Метеоблог головного синоптика країни

Сьогодні – Іллі, і, як відомо, цього дня Ілля щось там зробив у воду, тому купатися вже не варто. Однак найближча синоптична ситуація початку серпня в Україні виглядає такою, що якраз купання буде найкращим порятунком від спеки.

До кінця тижня температура повітря у більшості областей України становитиме +26+33 градуси. А серпень типово український, зазвичай, буває ось таким. Він містить у собі шквали, зливи, грози, посуху, пилові бурі, град. Проте, оскільки цей місяць уже переводить нас до осені, то спостерігаються навіть заморозки. Вони трапляються у кінці місяця та досягають 0-4 градусів. У південній частині заморозків у серпі, зазвичай, ще не буває.

Ще цікавої інформації. Абсолютний максимум серпневої температури повітря в Україні становить +35+42 градуси, абсолютний мінімум 0+7 градусів, а на заході, півночі, сході та на Запоріжжі навіть 1-2 градуси морозу. Суховії, сухі пекучі вітри, які викликають порушення водного балансу рослин, трапляються саме в серпні. Суховії найчастіше виникають у Миколаївській, Дніпропетровській, Херсонській, Луганській, Донецькій областях та на півночі Криму.

Протягом 2-5-го серпня 2018-го року максимальна температура повітря в Україні становитиме +26+33 градуси. При більш інтенсивному сонячному нагріванні ймовірно до +34+35 градусів. Дощі до кінця тижня пройдуть локально 4-го та 5-го серпня у західних, північних та центральних областях.

2-3-го серпня в Україні переважатиме суха повітряна маса. Уникайте тривалого перебування на сонці, пийте більше води, носіть одяг із натуральних світлих тканин і особливо будьте уважними до дітей та людей похилого віку.

Метеоблог основного синоптика країни

Фото: www2.wetter3.de

6-го та 7-го серпня Україною пройде атмосферний фронт. Очікуються місцями короткочасні дощі, грози, а при грозах шквали та град. Дощі послаблять спеку і денна температура повітря знизиться до +24+27 градусів. На півдні та на сході ще втримаються високі градуси, +28+33.

8-9-го серпня послаблення спеки триватиме, навіть на півдні та сході України температура повітря знизиться до комфортніших значень. У наступні середу-четвер стовпчики термометрів коливатимуться в межах +23+28 градусів повсюди. Послаблення спеки відбудеться за умови переважно сухої погоди. Тривалий період високої температури та сухого повітря провокує посилення пожежної небезпеки. Будьте цими днями надзвичайно уважними й обережними з вогнем.

У Києві кінець тижня обіцяє бути спекотним та сухим. На фоні малохмарного неба температура повітря у столиці протягом дня досягатиме 27-30 градусів вище нуля. Лише 4-го серпня, у суботу, можливі локальні дощі та грози.

6-го серпня у столиці пройдуть короткочасні грозові дощі, які послаблять спеку. З початку наступного тижня у Києві протягом 6-9-го серпня температура повітря передбачається +23+27 градусів. Упродовж вівторка, середи та четверга суттєві опади малоймовірні.

Серпень дебютує спекою. Наберіть собі літнього серпневого сонця вдосталь, щоб потім, посеред похмурих холодних листопада-грудня присвячувати йому радісні пісні.

Наталка Діденко

Залишити коментар