Середа, 30 вересня

«Бажаємо здоров’я!» та «Здрастуйте, товариші!» відправляються у минуле: президент України доручив розробити законопроект, який змінить військове вітання на «Слава Україні! – Героям слава!» Документ вже практично готовий, а новий формат привітань можна буде почути вже під час військового параду в День Незалежності у Києві. Більше про нову перемогу – у реакціях від Opinion.

Інформацію про довгоочікувану зміну військового вітання підтвердив у коментарі нашим колегам міністр оборони України Степан Полторак. За його словами, очікується, що законопроект буде ухвалено після виходу народних обранців з канікул. До слова, у лютому ми вже писали про подібну ініціативу, однак, за словами міністра, зареєстрований законопроект виявився «сирим». Отож, сподіваємось, що цього разу його все ж приготують до кінця. Вже передчуваю реакцію десь там за поребриком.

Окремо Полторак додав, що нові вітання використовуватимуться уже під час параду в День Незалежності у Києві, аби зайвий раз продемонструвати, що це «більш українське, більш наше».

Реакція українського сегменту мережі виявилася напрочуд одностайною, хоча, скажу чесно, не такою вже й бурхливою. Схоже, більшість все ще обговорює вибачення для певних нардепів. Ну, ви знаєте. Так ось, наприклад, політтехнолог Олег Медведєв назвав таке рішення деталлю, однак дуже важливою в політиці національної пам’яті. Адже багато хто тривалий час не міг второпати, що дійсно має значення, як вітаються в армії, що там на беретах, коли і які свята відзначають. Хех. Боюсь представити навіть, скільки таких «багато хто» продовжують гнути свою лінію. Ну нічого, все лікується.

А ось блогер Мирослав Олешко вирішив подати новину на контрастах, порівнявши привітання та екіпіровку солдат у 2005 та 2018 роках. Ну що ж ви так дрібно, пане Мирославе, треба було і до часів палеоліту для порівнянь повернутися. Ось тоді б душа розгулялася на куди більш змістовний допис. Сідайте, три.

Ще більш лаконічним виявився екс-міністр освіти України Сергій Квіт, сухо зазначивши, що «давно так треба». Ну от знаєте, сидиш собі такий, шукаєш ті реакції, а вони беруть і по три слова пишуть. З іншого боку, може, й добре, у трьох словах багато помилок не наробиш.

То що, рухаємось далі? Створимо кілька приводів для нових сюжетів на російському зомбо… кхм, телеефірі? Я навіть не здивувався, що хтось із блогерів таки нагадав вже майже крилату фразу Степана Бандери. І можна по-різному до нього ставитись, але якщо мільйони відповідатимуть «Героям слава!», значить, перемога буде за нами.

Про подібне написав і блогер Helgi Sharp, додавши, що історія не робиться у білих рукавичках, становлення нації проходить через кров та помилки. Такі ось справи.

До слова, про парад. Письменниця Роксана Харчук розповіла, що, крім довгоочікуваного багатьма (я сподіваюсь, пардон) вітання, під час святкування Дня Незалежності можна буде почути й виконання гімну «Зродились ми великої години». Ой, матінко, відчуваю, що куплю попкорн на День Незалежності та цілий день дивитимуся найкращі в світі комедії – російські новини. Ото кіно буде.

А волонтер і журналіст Мирослав Гай і взагалі перерахував головні здобутки чинного президента, включивши до них і новий формат військового вітання. Пане Мирославе, ви ж там обережно, бо за такі дописи титул «порохобота» вішають безкоштовно, без смс та реєстрації.

Що там у «сусідів»? О, на це чудово відповість допис заступника міністра інформаційної політики Дмитра Золотухіна. У цьому жарті прекрасно все. Окрім мови написання хіба що. Над цим треба ще попрацювати.

Ну і приблизно так само, але дещо в іншій інтерпретації та «в лоб» написав і блогер Ігор Стокоз. Щось там у «сусідів» палає. Ну нічого, може, розважаються так люди, їх же зрозуміти виходить не завжди, буває.

І наостанок про реакцію російських пропагандистів від політичного аналітика Олексія Мінакова.

Збирав реакції та радів життю Степан Коза

Залишити коментар