Четвер, 26 листопада

Зазвичай для того щоб у мережі почалося бурхливе обговорення, достатньо однієї заяви. Так сталося і цього разу. Антон Геращенко, член колегії МВС і нардеп від «Народного фронту», назвав брехнею звинувачення на адресу херсонських правоохоронців у тому, що вони прикривають тих, хто скоїв замах на Катерину Гандзюк. Окрім того, Геращенко запропонував вибачитися тим, хто нібито розганяє зраду довкола роботи МВС. Про те, як і за що вибачались у мережі – у реакціях від Opinion.

Вибачення не змусили чекати на себе надто довго. Так, наприклад, брат нардепа Мустафи Найєма юрист Масі Найєм склав цілий перелік, за який «вибачається» перед Антоном Геращенком: приїзд на місце нападу на Катерину Гандзюк не оперативно-слідчої групи, а патрульних; ігнорування свідчень свідків; заведення кримінальної справи через майже шість годин після нападу; кваліфікування справи за статтею «хуліганство» тощо. Але й на цьому не все – пан Геращенко, напевно, і не замислювався, як активно підхоплять його пропозицію у мережі. Масі Найєм запропонував цілий флешмоб із вибаченнями перед нардепом. Бо це «надважливо» саме зараз. Ага, інакше і не скажеш.

Долучився до вибачень і Сергій Стерненко, громадський активіст і екс-речник одеського осередку «Правого сектору», на життя якого було скоєно вже три замахи. Активіст вибачився перед Геращенком за те, що жодне кримінальне провадження по нападам на нього і досі не було розслідувано, а нападник замість перебування під вартою знаходиться під цілодобовою охороною. Наприкінці відео Сергій вибачається зокрема і за те, що його не вбили.

 

А коротко про те, чому пан Геращенко переконаний у необхідності вибачатися перед МВС, розповів блогер Антон Ходза. І правду ж каже, логіка залізна.

Потім, звісно, Ходза додав ще один допис на цю тему, в якому розповів про людину, яка любить вибачення більше, ніж усі наші «державні мужі». Робіть ваші ставки, шановні. Здогадались? А це Рамзан Кадиров. Рецепт щастя простий: по-перше, не будьте такими, як Рамзан, а по-друге, вибачатись активістам немає за що. Цікаво, який із пунктів цієї формули може вразити поціновувачів вибачень більше? Хм.

Громадський активіст Роман Кулик натомість розкритикував самовпевненість Антона Геращенка, адже за його логікою, вручити підозру «ноунейму» – це блискавичне розкриття справи. Тоді як про замовника замаху не сказано жодного слова, хоча це і є найважливішим. І це не єдина прогалина у словах пана Геращенка. Згідно з дописом активіста, постраждала Катерина Гандзюк наразі ще не була залучена у впізнанні підозрюваного, тому поки що неможливо точно сказати, кого ж затримали правоохоронці. Але ви вибачайтесь, хлопці, вибачайтесь.

Блогер Вадим Фульмахт зі свого боку з відчутною сумішшю іронії та сарказму запропонував, аби представники влади вимагали вибачень якомога частіше. Найоптимальніше – за день до голосування. Хех, тоді ж Facebook взагалі збожеволіє.

А ось політолог Віктор Таран доволі детально ретельно пояснив, в який спосіб правоохоронці взагалі дійшли висновку, що спіймали нападника. Аргументи, чесно кажучи, вражають: вимкнений телефон, впізнання людини за одягом і статурою (не за обличчям) та незрозумілі покази сусіда підозрюваного. Зрештою, на думку політолога, доти, поки суспільство не отримає відповіді, якій можна довіряти, про жодні «вибачення» не може бути мови. Вибачте, пане Антоне. Схоже, не сьогодні.

Але далеко не всі реакції були відносно стриманими у сенсі підбору лексики. Не втримався блогер Іван Оберемко, водночас нагадавши Геращенку ще купу справ, які залишаються нерозкритими. У фіналі (якщо інтерпретувати, звісно) Оберемко пропонує пану Антону хоча б тиждень помовчати. Ну от, хіба таких вибачень ви хотіли, пане Геращенко? Щось пішло не за планом, а що саме – не можу збагнути.

Можете здивуватись, але, можливо, це просто якийсь сезон потреби у вибаченнях розпочався, бо журналіст (нагадаю, з амбіціями стати політиком) Дмитро Гнап розповів про вибачення, які цього разу вимагала Ірина Геращенко. Йдеться про поїздку дітей впливових батьків із Краматорська до Хорватії, стосовно чого сама Геращенко визнала, що в групі справді було мало дітей учасників АТО. Окремо Гнап додав, що йому соромно, оскільки нардепка зневажливо назвала «активістами-зрадофілами» українських патріотів Донбасу, які не зрадили свою країну. Ось такі справи. Чи пиріжки? Може, знову я все наплутав.

Збирав реакції та вибачення Степан Коза

1 комментарий

Залишити коментар