Четвер, 24 вересня

Метеоблог головного синоптика країни

Буває у синоптика серед літа такий час, коли він може написати один прогноз на всіх, тобто на всі області, і піти собі спокійно відпочивати, гуляти, прасувати накопичену білизну, доробляти ремонт чи нарешті перебрати далекі кутки кухонних шафок. Так буває, коли всю територію України охоплює антициклон. І зараз подібний метеорологічний випадок.

Найближчими днями погоду більшості областей України визначатиме саме він, антициклон на ім’я Йоганнес. Область високого атмосферного тиску.

Метеоблог головного синоптика країни

Фото: www.met.fu-berlin.de

За такої синоптичної ситуації переважає суха малохмарна погода з мінімальним вітром або штилем.

З 9 по по 12 серпня в Україні опади малоймовірні. Трохи локальних дощів впаде на західну частину в суботу, а в неділю – і на північну. Проте ці місцеві опади не вплинуть суттєво на загальну суху синоптичну ситуацію.

Під час дощів можливі коливання атмосферного тиску, які викликатимуть сонливість, головний біль та дискомфорт серед гіпер- та гіпотоніків.

Температура повітря коливатиметься у теперішніх межах, протягом дня очікується +24+29 градусів.

На Закарпатті, у південній частині та на сході України передбачається +27+32 градуси. Ночі будуть приємно теплими, +15+22 градуси.

З початку наступного тижня в Україні почнеться підвищення температури повітря.

Спочатку спека повернеться до південної частини, сходу та посилиться в західних областях. Надалі спека охопить більшість областей України, і протягом дня температура повітря становитиме +28+34 градуси.

15 серпня в західних областях ймовірне короткочасне послаблення спеки до +24+28 градусів.

Дощів у більшості областей України в першій половині тижня не очікується – вплив антициклону.

Проте в західних областях внаслідок діяльності західних атмосферних фронтів пройдуть місцями короткочасні дощі та прогримлять грози.

16 серпня дощі з грозами дійдуть до північної частини України, до Вінниччини, Кіровоградської та Черкаської областей.

У Києві до кінця поточного тижня суттєвих опадів не передбачається. Очікується підвищений атмосферний тиск, сухе повітря, сонячне небо та тепла погода.

Денна температура повітря коливатиметься в комфортних межах, +26+28 градусів.

Вихідні, 11 та 12 серпня, будуть сонячними та теплими.

З понеділка у столиці почнеться поступове підвищення градусів, і в першій половині тижня, з 13 по 16 серпня, стовпчики столичних термометрів коливатимуться в межах +28+32 градусів. Спека посилиться.

Істотні опади малоймовірні, лише 12 серпня ввечері збільшиться хмарність та вологість, а 16 серпня у Києві пройде дощ із грозою.

Домінування сухої та спекотної погоди може провокувати пожежі, посилюватиме пожежну небезпеку. Будьте дуже обережними з вогнем.

Антициклон поки що залишається головною синоптичною дійової особою в Україні.

Насолоджуйтеся серпнем, сонцем, квітами, кавунами та можливістю походити босими по травичці.

Наталка Діденко