Субота, 26 вересня

Новий шквал обговорень і дискусій прийшов, як завжди, несподівано. Журналісти «Телевізійної служби новин» виступили проти участі в одному з шоу телеканалу «1+1» Оксани Марченко, дружини Віктора Медведчука, який є кумом Володимира Путіна та лідером проросійської організації «Український вибір». Більше про грандіозний скандал у мережі – в реакціях від Opinion

Дізнавшись про заплановану участь Оксани Марченко в шоу «Танці з зірками», журналісти «ТСН» склали відкритий лист, в якому заявили, що не поділяють рішення керівництва каналу та засуджують появу в телевізійному ефірі особи, близької до російського президента. За словами журналістів, подружжя жодного разу за всі роки війни не засудило російську агресію на Донбасі й анексію Криму.

Власне, наразі відкритий лист ще доповнюється підписами, адже частина журналістів перебуває у відпустках. Можна зрозуміти, всі ми люди. Однак, це не заважає їм висловлюватися дистанційно, підтримуючи позицію у мережі. За інсайдерською інформацією Степана Кози, у кожній третій стрічці новин можна відшукати працівника «ТСН», який зробив репост колективної заяви. Але будьмо чесними: навіщо нам на телебаченні друзяшки Путіна – питання не те, щоб риторичне, а радше аномальне через існування приводів його поставити.

Думаєте після такого масового колективного листа від купи журналістів керівництво телеканалу взялось за голову, тричі перехрестилось та написало Марченко коротке смс-повідомлення з вибаченнями та відмовою? Ха. Генеральний директор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко відповів, що в проекті «Танці з зірками» беруть участь найяскравіші зірки шоу-бізнесу України. І, уважно: незалежно від своїх політичних поглядів і переконань. Охохо. То давайте якогось Захарченка покличемо потанцювати, може якийсь Азаров нам вальс продемонструє, чого ж ні?

Ну добре, рухаємося за іншими реакціями. Ось, наприклад, письменник Андрій Кокотюха переконаний, що всі такі заяви та листи будуть бездієвими, бо є лише одна людина, яка може прибрати з ефіру Оксану Марченко. І звати її Володимир Путін. Ось такі пиріжки, сподіваюсь, пан Кокотюха хоча б трохи помиляється.

А ось блогер Mason Lemberg вирішив і взагалі піти проти системи та розкритикувати не телеканал та, власне, пані Марченко, а самих журналістів «ТСН», наголосивши, що вони працюють по темникам, створюють заангажовані сюжети та інше подібне. Ну що, таких поворотів сюжету, напевно, не очікували? Отож.


Не менш критично до звернення журналістів «ТСН» поставився і телеведучий та журналіст Віталій Гайдукевич, наголосивши, що в цій історії немає нічого про стандарти професії — є лише біг по комфортному колу, який влаштовує всіх фігурантів. Каже, індульгенції в асортименті. Цікаво, хто тоді їх поставляє.


Політолог Віктор Таран у свою чергу все ж сфокусував свій коментар на факті появи Оксани Марченко на «1+1». За словами експерта, таким чином Медведчук продовжує встановлювати контроль над українськими ЗМІ на догоду Москві. А ще Таран додав кілька, на перший погляд, абсурдних прогнозів, типу Азарова на українському телебаченні у ролі експерта з економічних стратегій. Абсурдно до чортиків, але, якщо Марченко танцюватиме, то як оцінити ці межі-рамки?

Згодом Таран узагальнив й офіційну відповідь керівництва «1+1». Мовляв, все окей, гайз, гроші не пахнуть, навіть від Медведчука. Ну що ж, побачимо, як воно буде пахнути через певний час. У всього ж має бути термін споживання.

Ось і політичний експерт Олексій Мінаков підтвердив, що дати ляпаса Медведчуку вже, мабуть, не вийде, хоча й так хотілось. Ну що, може, та бідна Марченко так хвилюватиметься, що найпершою покине програму. Ну або автоматично стане її ведучою. Чи як це там працює? Завжди я все в своїй голові плутаю.


Журналістка Анна Шеремет і взагалі наголосила, що лист команди «ТСН» – це про те, що «темники» повернулись. І повернулися не на якісь маленькі локальні канали, а на найбільші. Тепер, за словами авторки допису, «1+1» буде бодатися з «Інтером» за лояльність до «русского мира». Отакі пиріжки сьогодні.


Хтось замовляв велику порцію поживного та здорового сарказму? Будь ласка, прямо з кухні блогера Антона Ходзи — ще гарячий та реалістичний. Споживайте лише з критичним мисленням, будь ласка.


А добре, знаєте, що? Що дописи з жартівливим тоном все ж присутні, тому все нормально, порвемося. Ось, до прикладу, блогер Антон Швець склав чудовий «темник» для якогось неадекватного ЗМІ: Марченко на «плюсах» – умова МВФ, генпрокурор обиратиме кращу з 14 пар «Танцюють всі», а Холодницький вже встиг похвалити дружину Медведчука. Ах, яка казка, сміятись і плакати.

Ну або ось, моя улюблена сторінка з фейсбуковою творчістю. Все, як завше, просто та зрозуміло: «це путіна куми, питлівий скаже ум. Та ладно, мало лі, у нас хто кому кум». Погодьтеся, звучить майже як офіційна відповідь телеканалу.

І наостанок, подивиться, чий допис я знайшов. Це ж моя фаворитка серед адептів «Партії регіонів», та сама Олена Лукаш, колишня міністр юстиції часів правління Віктора Януковича. Каже, Марченко вже перемогла. А далі просто якийсь нереальний потік свідомості, і про якісь доноси, і про геноцид, і про обломки держави. Одним словом, типова представниця команди Віктора Федоровича. Дуже прошу, читайте обережно та хрестіться хоча б раз на пару хвилин. А краще гімн України наспівуйте. Бо це таке зло, що й посміятися хочеться, а хтось же може сприйняти серйозно. Тож бережіть себе.

Збирав реакції та не танцював з усіма Степан Коза

Залишити коментар